Минуло вже більше року з того моменту, як Стів Джобс представив усьому світові нове покоління пристроїв, яке на думку Apple знаходиться між смартфонами і ноутбуками. За цей час воно міцно закріпилося на ринку, набуло неабиякої популярності серед звичайних користувачів, а тепер прийшов час подивитися на черговий «шедевр» яблучної компанії. Отже, в залі стихає музика The Beatles, гостей просять вимкнути звук в мобільних, повільно гасне світло, почалося…

Дивно, але чутки все-таки підтвердилися, тому що під приголомшливі овації на сцену піднявся Стів Джобс. Незважаючи на всі негативні новини про його здоров’я, він виглядає добре. Глава Apple почав, за традицією, із загальної інформації. Наприклад, сьогодні в iBookstore буде додано більше 17 тис. книг видавництва Random House, яке приєднається до більш ніж 2500 видавців.

У трьох магазинах Apple на даний момент зареєстровано більше 200 мільйонів iTunes-акаунтів, розробники заробили понад 2 млрд. доларів, продаючи свої програми в App Store, а нещодавно компанія продала 100-мільйонний iPhone:

Але сьогоднішній захід присвячено третій продукту, який став бестселером, але не був комп’ютером Apple: першим пристроєм був iPod, у 2007 році показала iPhone, а минулого року — iPad. За 9 місяців з моменту запуску планшнет міг похвалитися 90% часткою ринку, 15 млн. «тиражем» і повним ступором конкурентів:

Компанія зуміла не тільки зробити кращий користувальницький інтерфейс, але і переманити розробників, які створили для нього вже понад 65 тис. додатків. В якості порівняння він навів найближчого конкурента — Google Honeycomb (версія для Android планшетів), для якої зараз існує близько 100 програм :) Стів вирішив трохи віддихатися і запропонував усім присутнім подивитися відео, в якому показано щасливі власники гаджета, його різноманітне використання і навіть діти, хворі аутизмом, викликали сльози у жіночої половини залу.

І якщо 2010 рік став роком iPad, то 2011 стане роком наслідування? Ні, тому що старий iPad в минулому і на сцені з’являється iPad 2 c оновленим дизайном! У ньому встановлено новий двоядерний чіп А5. Він в 2 рази швидше попередника, а його графічний чіп в 9 разів швидше, ніж GPU в А4:

По-друге, у нього з’явилася камера для відеодзвінків FaceTime:

У третіх, планшет на 33% тонше оригінального iPad (8,8 мм проти 13,4 мм) і навіть тонше iPhone 4. Дивіться, який красень:

Пристрій буде представлено в двох кольорах та сумісно з GSM і CDMA-мереж:

Незважаючи на таку товщину, компанії вдалося зберегти 10 годин роботи від акумулятора і більше місяця в режимі Standby. Ціни залишилися ідентичними, а сам планшет з’явиться на прилавках магазину вже 11 березня, а потім ще в 26 країнах 25 березня.

Для iPad 2 в компанії створили нові аксесуари: новий HDMI перехідник за 39$, який дозволяє показувати відео 1080р одночасно на екрані гаджета і на телевізорі, а також заряджати гаджет через док-роз’єм, не вимагаючи при цьому налаштування.

Другий аксесуар — це новий магічний чохол з мікрофіброю для протирання екрану, різнобарвний, тонкий та легкий, простий в застосуванні (39$) або шкіряний (69$). Ще він вміє автоматично пробуджувати iPad 2 при відкритті:

Після цього на сцену вийшов Скотт Форстолл, який вирішив трохи розповісти про iOS 4.3. У ній компанія приділила велику увагу продуктивності мобільного Safari, оснастивши його JavaScript-движок Nitro, вдосконалила роботу AirPlay, додала можливості Домашньої колекції (Home Sharing) в iTunes і налаштування фізичної перемикача iPad:

Функціональність точки доступу (Personal Hotspot) буде активована тільки для iPhone 4, а ще в iOS 4.3 з’явилися програми Facetime, Photo Booth — його можливості аналогічні додатком для Mac OS X:

Оновлення операційної системи вийде 11 березня, але тільки для iPad, iPhone (GSM) і iPod touch 3/4 покоління. Крім цього, у компанії є кілька нових сюрпризів в App Store:

  • Перше — це стало універсальним додаток iMovie, яке виглядає досить цікаво на великому екрані iPad, підтримує різні теми та ефекти, а також дозволяє відправити своє творіння на YouTube, FaceBook, Vimeo і якийсь CNNiReport.
  • Друге — це GarageBand, підтримує сенсорні інструменти, підсилювачі і ефекти для гітари, 8 доріжок для запису, більше 250 встановлених loop і повна сумісність з десктопної версією програми.

Після тривалої демонстрації на сцені знову з’явився Стів Джобс. Він сказав, що обидва додатки також з’являться 11 березня за ціною 4,99$ і це не іграшки — їх дійсно можна використовувати для роботи, тому 2011 рік визначено стане роком iPad 2. Після цього, глядачам знову запропонували подивитися відео-ролик.

На закінчення, Стів Джобс сказав пару слів про те, що одних технологій не достатньо — потрібно ще вкладати в свої продукти душу, робити їх не тільки красивими, але і простими, інтуїтивними. А це знаходиться у Apple в ДНК.

От і все, на цей раз без фірмового «One more thing…» :(