Сьогодні журналісти і блогери прийшли до центру мистецтв Yerba Buena Garden, щоб подивитися на черговий «шедевр» яблучної компанії — третє покоління планшетного комп’ютера iPad, який міцно влаштувався на ринку і здобув неймовірну популярність серед звичайних користувачів. Отже, стихає музика, гостей просять вимкнути звук мобільних телефонів, повільно гасне світло, почалося…

На сцену під оплески глядацького залу вийшов Тім Кук. Генеральний директор Apple подякував усім за надану увагу і відзначив роль компанії у формуванні епохи «Post PC» завдяки трьом продуктів — iPod, iPhone і iPad, які зараз забезпечують компанії 76% доходу. Після цього він перейшов до традиційної статистики: роздрібна мережа Apple нараховує 362 магазина по всьому світу, які в минулому кварталі відвідало 110 млн. чоловік.

За все це час Apple продала 315 млн. iOS-пристроїв, з яких 62 млн. — в останньому кварталі.

Однією з найкращих можливостей мобільного прошивки є Siri і скоро вона стане доступна для жителів Японії в складі iOS 5.1. Сама прошивка вийде вже сьогодні, а інтелектуальний помічник буде запущений в країні Висхідного сонця протягом найближчих двох тижнів.

Далі прийшов час розповісти про новий Apple TV, який став підтримувати 1080p-відео і отримав оновлений інтерфейс. Тепер користувачі зможуть отримати доступ до будь-яких фільмів, які вони купували в iTunes Store. Вартість чорної коробочки не зміниться (99$), а в продажу вона з’явиться 16 березня, хоча сьогодні можна оформити попереднє замовлення.

Тепер настав час поговорити про iPad. Тільки в минулому кварталі було продано 15,4 млн. планшетів. Навіть HP не зуміла продати більше персональних комп’ютерів. iPad став мегапопулярним, а завдяки 200 тис. додатків спектр його застосувань практично нескінченний.

Але що може бути краще iPad 2? Звичайно ж новий iPad! Після чого на сцену вийшов Філ Шиллер, щоб розповісти про пристрій. Першим нововведенням в його конструкції звичайно ж став Retina-дисплей з роздільною здатністю 2048 x 1536 пікселів, що значно більше 1080p-екрану.

Роздільна здатність планшета становить 264 ppi і цього достатньо, щоб назвати дисплей сетчаточным», оскільки ми тримаємо його значно далі від очей, ніж смартфони.

У серце нового iPad трудиться 2x-ядерний процесор Apple A5X (c 4x-ядерним графічним чіпом), який став в 2 рази швидше A5 і в 4 рази швидше Nvidia Tegra. Він призначений спеціально для обробки такого шаленого дозволу екрану. На жаль, про кількість оперативної не було сказано ні слова.

Ще одним нововведенням в планшеті з’явилася 5-мегапіксельна камера iSight, яка по суті відповідає камері iPhone 4S і оснащується аналогічним набором можливостей, в тому числі, записує 1080р-відео, вміє його стабілізувати і придушувати шум.

Четвертою можливістю стала голосова диктування, яка підтримує англійська, французька, німецька і японська. А п’ятої — підтримка мереж LTE. І тепер iPad можна використовувати в якості персонального точки доступу, якщо стільниковий оператор підтримує цю функцію.

Але з часом автономної роботи? Філ пообіцяв, що акумулятора вистачить на 10 годин в звичайному режимі і 9 годин в мережах 4G. Вартість залишилася колишньою: $499 за 16 ГБ, 32 ГБ за $599 і 64 ГБ за $699. Моделі з підтримкою 4G коштують $629, $729 і $829.

Перша хвиля запуску відбудеться 16 березня, друга — 23:

Як і у випадку з Retina-дисплеєм iPhone 4/4S, всі стандартні програми були оптимізовані під новий екран. Розробники можуть докласти певні зусилля і запросто додати підтримку даного iPad у свої програми. Але навіть якщо вони цього не зроблять, система автоматично «розтягне» інтерфейс додатка на весь екран.

Далі на сцену вийшли представники Namco, Autodesk і Epic Games, які показали ексклюзивні версії своїх додатків. Крім цього, в App Store вже сьогодні з’являться оновлені версії Pages, Numbers, Keynote з підтримкою сетчаточного дисплея, а також Garage Band і iMovie з новими функціями.

Далі Apple представила нову програму — iPhoto для iPad. Воно дозволяє по-новому переглядати фотографії і ділитися ними, а також надає базові можливості для редагування. Все зав’язано на жестах, дії виконуються дуже просто, в один тап.

Але чесно кажучи, за фотографіями і стислим описом досить складно зрозуміти, що воно з себе представляє. iPhoto з’явиться в App Store вже сьогодні за ціною 4,99$. Таким чином, тепер всі програми з пакету iLife обзавелися мобільними аналогами.

Друге покоління гаджета подешевшало на 100$. Саме дивно, що під час презентації жодного разу не прозвучала офіційна назва наступного iPad. Всі говорили або «третє покоління iPad», або просто «новий iPad».

Після традиційного ролика, показує основні «фішки» планшета, на сцену знову вийшов Тім Кук і закінчив презентацію, пообіцявши ще багато нових продуктів в цьому році. Ну що, не розчарувала вас Apple на цей раз? Пропоную обговорити це в коментарях!