Як повідомляє bloomberg, американська компанія sifive, розробник і постачальник комерційних процесорів на архітектурі risc-v, відхилила пропозицію intel про свою покупку. Пропозиція про покупку sifive надійшла від intel ще в червні, але переговори закінчилися безрезультатно.

За інформацією з різних джерел, intel пропонувала власникам стартапу sifive продати компанію за 2 млрд доларів, але вони порахували цю суму такою, що не відповідає досягнутому рівню. Під час інвестиційного раунду в 2020 році sifive оцінювалася в 500 млн доларів.

З чуток, керівництво sifive прийняло рішення про вихід компанії на ipo (первинне публічне розміщення акцій) або продаж іншому інвестору, який буде готовий запропонувати більшу суму.

Причиною відмови називають те, що керівництву компанії sifive могло не сподобатися, як intel планує розвивати напрацювання sifive. Вони досі не були відображені в її дорожній карті. Привабливість використовуваної компанією sifive відкритої архітектури risc-v полягає в тому, її продукти не вимагають додавати в собівартість ліцензійні платежі. Вони складають значну частку в розробках інших архітектур, в тому числі arm.

У компанії sifive, по всій видимості, вирішили, що intel дотримується іншого стратегічного рішення: не розвивати технологію sifive, а навпаки, відвести її досягнення з ринку, щоб не мати конкурента для своїх технологічних розробок в майбутньому.

Процесори sifive мають обмежену область застосування на тлі чіпів з архітектурою intel x86, але вони зачіпають важливі для intel напрямки: персональні комп’ютери і сервери.

У відповідь на таку позицію intel керівництво sifive вирішило зберегти незалежність.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто – для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших – найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь – якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також: