Безумовно, головною темою для обговорення на протязі останніх декількох тижнів стали чутки про те, що компанія Apple працює над електромобілем і набрала для цього значну команду експертів. Редактори популярного блогу 9to5Mac провели кропітку роботу і зібрали інформацію майже про два десятки ключових співробітників, які перейшли в Apple для роботи над проектом «Титан».

Ще минулого тижня стало відомо, що керувати значною командою «сотень фахівців», що працює над iCar, було доручено колишньому топ-менеджерові Ford Стіву Задески (Steve Zadesky). В його команду також входить колишній генеральний директор науково-дослідного підрозділу Mercedes-Benz Йохан Юнгвіртом (Johann Jungwirth). Але в списку 9to5Mac присутні ще два десятка осіб, які, за словами анонімних джерел, є ключовими фігурами у проекті.

Роберт Гоух (Robert Gough). Один з останніх «новобранців» Apple, який перебрався в Купертіно в січні 2015 року з компанії Autoliv. Її діяльність пов’язана з розробкою систем для автомобілів: від подушок і ременів безпеки до систем нічного бачення і розпізнавання об’єктів на дорозі. Згідно його сторінці в LinkedIn, Роберт очолював «розробку технологій активної безпеки Autoliv для міжнародної автомобільної індустрії».

Девід Нельсон (David Nelson). Це ще один новий співробітник Apple, який зовсім нещодавно залишив Tesla Motors і приєднався до команди Задески. В його профіль на LinkedIn говориться, що в Tesla він керував невеликою командою інженерів, «відповідальної за моделювання, прогнозування і перевірку продуктивності та ефективності моторів і коробок передач». Також він займався питаннями надійності і гарантії.

Піт Огенбергс (Pete Augenbergs) перейшов працювати в Купертіно в березні 2008 року після двох років, проведених в Tesla на посаді інженера-механіка.

Х’ю Джей (Hugh Jay). До Apple займався конструкцією механічних деталей трансмісії. Його компанія EMCO Gears спеціалізується на продажу трансмісії, осьових систем та інших продуктів для автомобільної індустрії. На минулому місці роботи Джей конструював електро-пневматичну систему перемикання передач зі зворотним зв’язком, а також працював на протязі всього життєвого циклу над 27 комерційними коробками передач і різноманітними аерокосмічними продуктами для оборонної промисловості.

Джон Айрлэнд (John Ireland). В минулому — старший інженер з тестування силових установок в Tesla. Нещодавно перейшов в Apple і зараз задіяний у проекті «Титан». До Tesla Джон займався дослідженням акумуляторних технологій і поліпшенням систем збереження енергії в Національної лабораторії відновлюваної енергії (National Renewable Energy Laboratory).

Муджиб Иджаз (Mujeeb Ijaz). Колишній технічний директор компанії A123 Systems, яка розробляє передові літій-залізо-фосфатні акумуляторні батареї для електромобілів і гібридних авто, системи зберігання енергії та інші подібні продукти. Раніше Иджаз протягом 15 років працював у Ford на посаді менеджера по електромобілям. Крім нього Apple переманила ще 4 ключових співробітника A123 Systems: Дапенга Вона (Dapeng Wan), Индраджита Тората (Indrajeet Thorat), Дону Дефо (Don Dafoe) і Майкла Еріксона (Michael Erickson).

Руї Гуан (Rui Guan). У жовтні 2014 року він перейшов в Apple на посаду інженера з апаратного забезпечення (приблизно в той час, коли Тім Кук затвердив проект яблучного автомобіля) з компанії Ogin Inc., виробляє вітряні турбіни та інші рішення для використання екологічно чистих джерел енергії. А до цього він працював в Vestas, ще однієї компанії, що займається вітряними турбінами.

Ел Голко (Al Golko). Колишній співробітник Motorola приєднався до Apple в червні 2009 року. Один з менеджерів підрозділу по розробці iPhone і iPod. До осені минулого року працював над iOS-пристроями, але після перебрався в команду Задеского.

Девід Пернер (David Perner). Останні 4 роки цей продуктовий інженер Ford займався «калібруванням гібридних авто, дослідженням, проектуванням і запуском нових автомобілів». Одним з останніх проектів Пернер на попередньому робочому місці стала «адаптація нової трансмісії для майбутньої гібридної моделі пікапа Ford F-0150 за допомогою поліпшення існуючих моделей економії палива».

Джим Кузео (Jim Cuseo). Працює в Apple з 2010 року на посаді менеджера по дизайну продуктів, зокрема, iMac. Останнім часом керував невеликою командою, причетною до проектування та розробки майбутньої продуктової лінійки Apple». Тим не менш, Кузео володіє достатньою кваліфікацією для роботи над проектом електромобіля, оскільки до Apple він обіймав різні інженерні посади в MIT Motorosports, науково-дослідницькому підрозділі компанії Ford і MagCanica, яка розробляє електромеханічні сенсори для систем рульового управління.

Лорен Киминера (Lauren Ciminera). Приєдналася до Apple у вересні минулого року. Швидше за все, вона займається рекрутингом нових співробітників для проекту «Титан», оскільки в Tesla, де працювала раніше, вона очолювала саме цей напрямок, відповідаючи за оренду виробничих інженерів і механіків.

Сойєр Коен (Sawyer Cohen), Філ Хобсон (Phil Hobson), Брайан Лінч (Brian Lynch) і Курт Стиел (Kurt Stiehl) працювали в Apple з початку 2000-х, в основному, на різних посадах, пов’язаних з iPod. Це одні з багатьох інженерів Apple, які також працюють над iCar.

Діллон Томассон (Dillon Thomasson). Останні 8 років Діллон повів у компанії General Dynamics, працюючи на посаді провідного інженера-проектувальника над аерокосмічними проектами для оборонної промисловості.

Себастьєн Марино (Sebastien Marineau) перейшов в Apple в червні 2014 року з BlackBerry, де займав посаду старшого віце-президента, працюючи над операційною системою QNX і платформою QNX CAR, яку використовує більшість автовиробників для своїх інформаційно-розважальних систем, а також Apple для роботи CarPlay. За словами джерел, він теж є ймовірним кандидатом для роботи над проектом «Титан».

Звичайно, я досить скептично ставлюся до чуток про розробку iCar і, тим більше, старт продажів в 2020 році, як обіцяє Bloomberg. Але диму без вогню не буває. І список, який зібрали 9to5Mac, дозволяє припустити, що плани компанії з Купертіно дійсно виходять за рамки розробки CarPlay. Інакше навіщо їй стільки експертів в автомобілебудуванні?