В останньому номері «Яблуні» я вже писав про справжніх фанатів, які почали організовувати черги перед роздрібними магазинами Apple задовго до офіційного старту продажів iPad 2. Але те, що вчора відбувалося на вулицях американських міст, можна з чистою совістю назвати черговим «небувалим ажіотажем».

Черги за планшетом

Від охочих обзавестися новеньким iPad 2 не було відбою Їх навіть бентежив той факт, що стояти/сидіти/лежати доведеться не один, не два і навіть не три години. Тому особливо досвідчені покупці запасалися складними сидіннями, теплими речами, іншими предметами першої необхідності і чекали, чекали, чекали…

В Атланті перший «доброволець» з’явився біля магазину в 4 ранку. А що робити — трохи пізніше він опинився вже у другій сотні охочих.

Схожа ситуація була в місті Остін (штат Техас). Прийшов до 7 ранку чоловік зайняв останнє місце в першій десятці, а в 11 годині за місцевим часом черги налічувала вже понад 150 осіб.

Чекати ще довго, хочете підкріпитися?

У великих американських містах черги перед популярними магазинами розтягувалися більш ніж на квартал. Одним з хороших прикладів може служити знаменитий секлянный «гіпер-куб» на 5 Авеню в Нью-Йорку. Начебто не так вже й багато людей для такого величезного міста:

Але ближче до відкриття почалася справжня тиснява:

Але в ній вже не можна було знайти Аманду, студентку одного з нью-йоркських коледжів, яка продала 53-річному Хазему Сайеду своє місце в черзі за 900$. Що розраховував отримати Сайед за свою інвестицію? Можливість влаштуватися на початку черги, яка почала формуватися майже за два дні перед цим.

Схеми черг в Нью-Йорку і Сан-Франциско:

До речі, цікава ситуація склалася навколо онлайн-замовлень iPad 2. Спочатку термін доставки нового планшета становив від 3 до 5 днів. Вже через кілька годин він збільшився до 5-07 днів, а ще через кілька годин в яблучному інтернет-магазині встановився поки що остаточний термін доставки — від двох до трьох тижнів.

А ось, для контрасту, черга за iPad 2 в техаському Walmart’е:

Прогнози аналітиків

У минулому році рубіж в 1 мільйон iPad був підкорений через 28 днів після офіційного початку продажів. Але аналітик (Brian White) з Ticonderoga Securities зазначає, що не буде здивований, якщо вже після цих вихідних Apple відзвітує про подолання даної позначки. Більш того, результати можуть значною мірою покращитися після 25 березня, коли iPad 2 надійде в продаж у 26 країнах світу.

Джин Мюнстер (Gene Munster), аналітик Piper Jaffray, поділилися більш реалістичним прогнозом. На його думку компанії вдасться продати від 400 до 500 тис. планшетів за ці вихідні.

Так чи інакше, практично всі фахівці сходяться на думці, що старт продажів iPad 2 буде набагато успішніше торішнього запуску завдяки практично миттєвої доступності, «різнобарвності», підтримки декількох стільникових мереж і вмінню Apple «створити багато шуму навколо своїх продуктів.

А адже ще зовсім недавно початок продажів оригінального iPad вважалися найуспішнішим запуском споживчої продукції за всю історію.