Під час створення першого iPhone Стів Джобс дуже сильно не хотілося зв’язуватися з операторами зв’язку і міцно замислювався над створенням своєї власної мережі, про що нещодавно заявив Джон Стентон (John Stanton), венчурний капіталіст з Кремнієвої долини і легенда бездротовий індустрії.

За словами Стентона, який виступає кілька днів тому на Міжнародному юридичному семінарі в Сіетлі, Стів хотів повністю відмовитися від послуг стільникових операторів і навіть замінити їх, використовуючи діапазон частот, на яких в смартфоні працює Wi-Fi:

«У період розробки телефону я провів багато часу, розмовляючи зі Стівом Джобсом про те, як можна синтетично створити аналог мережі з використанням діапазону частот Wi-Fi. Це було частиною його бачення світу».

На жаль чи на щастя, до 2007 року Стів так і не зміг придумати нічого путнього. В остаточному підсумку він вирішив випускати на ринок iPhone в тому вигляді, в якому його знаємо ми, і уклав ексклюзивну угоду з AT&T. Дебют iPhone не тільки почав масштабну революцію на ринку мобільних пристроїв, але і в значній мірі вплинув на стільникових операторів. Наприклад, у США оператори вважали своїм обов’язком постійно втручатися в процес створення нового телефону і додавати в нього компоненти, функції та програмні «поліпшення» (як вони думали).

У випадку з iPhone все стало по-іншому — Apple одноосібно контролювала всі аспекти розробки гаджета і лише надала AT&T можливість продавати його, не піддаючись на «результати численних маркетингових досліджень» і не дозволивши встановлювати купу непотрібного, яке часто і видалити неможливо. До речі, у випадку з VeriPhone більшість експертів і звичайних користувачів боялося схожих речей, але Apple знову залишилася неприклонной.

Немає нічого дивного в тому, що Стів Джобс обговорював ці питання саме з Джоном Стентоном, враховуючи його довгу історію взаємин з стільниковими операторами і фантастичний досвід: він був першим співробітником McCaw Cellular, які пізніше перетворився в AT&T Wireless, а пізніше заснував іншу фірму під назвою Western Wireless і оператор зв’язку VoiceStream, викуплений через деякий час компанією Deutsche Telekom і перетворився в T-Mobile.

Було б дуже цікаво дізнатися, з якими складнощами і труднощами довелося зіткнутися компанії Apple при розробці телефону, який працював би тільки в діапазонах частот Wi-Fi. Звичайно, розташовуючи мільярдними запасами готівки в банку вони б могли викупити практично будь-якого оператора зв’язку, але тоді компанія швидше за все втратила величезної армії міжнародних користувачів.