Після прочитання офіційної біографії Стіва Джобса у мене склалося враження, що Стів Возняк ніколи не любив публічні виступи перед великим скупченням людей, але завжди із задоволенням і часткою здорового гумору спілкувався з журналістами. В одному з останніх інтерв’ю він говорив з Деном Лайонсом (Dan Lyons, більше відомий як автор «таємного щоденника» Джобса) про проблеми автономної роботи iPhone 4S, голосовому помічнику Siri і переваги Android над iOS.

Так само як і безліч власників iPhone 4S, Стів Возняк зіткнувся з низьким часом автономної роботи новенького яблучного смартфона, яка, судячи з усього, досі не виправлено в останній бета-складання iOS 5.1, що вийшла минулого тижня:

З приводу iPhone. Щось сталося з нової OS або новим телефоном, але він почав дуже швидко розряджатися. У мене було багато проблем з речами, які я повинен був вимкнути лише для того, щоб заощадити заряд батареї.

Також, один із засновників легендарної компанії має ряд претензій до Siri. Вооз вважає, що це хороша технологія, але вона менш практична порівняно з голосовими діями Android (Voice Actions), оскільки Siri вимагається постійне підключення до інтернету і серверів Apple:

У мене Siri працює менш успішно, ніж вбудовані в Android голосові команди, і це турбує мене. Я можу нескінченно повторювати сидячи в машині «Подзвони Ларку Крику Стейк Хаус», але дзвінок так і не буде здійснений. Тоді я беру Android, кажу те ж саме — і все виходить.

[…]

На 4S я можу працювати з Siri тільки коли вона підключена до інтернету. Але часто вона не може з’єднатися з сервером. Android ніколи мені не казав: «Я не можу підключитися через інтернет».

[…]

Плюс я використовую навігацію. Android в цьому набагато випереджає iOS.

Тим не менш, білий iPhone 4S, куплений Стівом особисто в день початку продажів смартфона в Америці, досі залишається основним телефоном інженера. Вооз вважає його «чарівним» і в першу чергу рекомендує його своїм друзям:

Я рекомендую iPhone 4S людям, які вже перебувають в світі Mac з-за їх великої сумісності, і тим, хто в цілому боїться комп’ютерів і не хоче їх використовувати. iPhone відлякує менше всього. Для певного типу людей, які бояться труднощів, він простий у використанні і робить саме те, що їм потрібно.

Стів Возняк ніколи не заперечував, що щодня використовує свій другий смартфон на базі Google Android. Працюючи на обох платформах та керуючись величезним досвідом, він досить часто і за великим рахунком об’єктивно критикує сучасні мобільні технології.