Нещодавно я писав про можливості слайд-шоу, які нам надає iPhoto. Але, як підказували мені в коментарях, це не єдина програма, що дозволяє робити слайд-шоу. Є ж у нас з вами iMovie, більш спеціалізована програма по створенню і редагуванню «рухливих» роликів. Подзарядившись цією ідеєю, а також хорошим видеоруководством з ресурсу MacMost, я вирішив випробувати і цей варіант. Вийшло дуже навіть не погано.

Для слайд-шоу нам потрібні фотографії. Фотографії можна вибрати або в iPhoto, а потім через пункт контекстного меню Показати файл відобразити їх в Finder, або Quick Look, як вам завгодно. Просто виберіть і перетягніть з вікна Finder (або прямо з iPhoto) і перетягніть їх у новий проект.

Drag_photos

По мірі того, як провести курсором миші по кадрах, у вікні попереднього перегляду видно, що вони мають ефект наближення. Це з-за стандартною налаштування Ефект Кена Бернса. На окремому кадрі це можна змінити через меню Вікно —> Усічення, ефект…., або притиснути «C» в латинській розкладці. На виділеній фотографії виберіть одну з дій: Вмістити або скорочено.

Crop

Якщо ж це потрібно застосувати для всіх кадрів, з меню Файл виберіть команду Властивості проекту. Перейдіть в закладку Час і в секції При додаванні фотографії виберіть будь-яку з дій. Воно буде застосовано для всіх кадрів.

Group_crop

Там же можна налаштувати час тривалості переходу, появи титрів і фотографії.

Титри

Додати титри можна з панелі інструментів (праворуч), натиснувши на кнопку з літерою «Т». Оберіть будь-яке з титрів (при наведенні курсору миші видно кожен ефект) і просто перетягніть перед першим знімком.

Titles

Титри також можна помістити безпосередньо на будь-який з кадрів, наприклад, на перший. Як тільки ви перетягніть титри перед початком слайд-шоу, з’явиться вікно вибору фону.

Titles_background

Подвійний клік на назві титрів викличе Інспектора титрів, де теж можна дещо змінити.

Insp

У вікні перегляду можете ввести текст, який має відображатися в титрах і субтитрах.

Type_title

Переходи

Переходи можна налаштувати з тієї ж панелі інструментів, що і титри, або притиснувши Command + 4.

Transition

Перехід вставляється також легко, як і титри, тільки між знімками. Можете навіть поставити різні переходи між кожним знімком, головне, щоб зі смаком.

Trans_view

Музичний супровід

Аналогічно, з тієї ж панелі перейдіть на вибір музики із запропонованих програмою варіантів, або будь-який з iTunes.

Choose_music

Потрібно просто перетягнути у вікно з розкадровкою.

Drag_music

Оскільки загальна тривалість кліпу буде вам видно з статусного рядка, можете підібрати щось схоже за тривалістю з музики. Тривалість музики буде накладатися на кадри, так що невідповідності ви помітите. У мене все збіглося.

Music_length

У якості звукового супроводу можна додати і голосовий запис. Просто натисніть на мікрофон і почніть записувати.

Microfone

Запис проводиться натисненням на кліп, а точніше на його початок. Ви помітите, оскільки курсор набуває вигляду мікрофона.

Якщо всі налаштування зроблені, можете переглянути те що вийшло. Якщо все в порядку, можете сміливо експортувати.

Export

Що далі робити з файлом — вирішуйте самі. Або в мережу для показу друзям, або на комп’ютер/телефон для чергового сімейного перегляду. Справ — цілина не орана :)