Я вже давно не описував на сторінках цього блогу численні чутки про майбутні продукти Apple, які регулярно публікують інші ресурси, поспілкувавшись з анонімними джерелами, аналітиками та експертами. Тому сьогодні мені б хотілося розповісти про можливу зміну в майбутньому iPhone, телевізор iTV і сетчаточном дисплеї в комп’ютерах Mac.

iPhone з екраном 16:9

Стандартний набір чуток про майбутнє iPhone передбачає більш швидкий процесор/графічний прискорювач, ємну батарею і змінений форм-фактор. Але, з чуток Apple проводить внутрішнє тестування екранів з новими пропорціями, які можуть вказувати на справді революційне оновлення смартфона в наступному році.

Замість стандартного дисплея з співвідношенням сторін 3:2 і роздільною здатністю 960х640 точок німецький ресурс Macerkopf говорить про екран з такими характеристиками: 1280х720 або ж 720p із співвідношенням сторін 16:9 (це схоже на дисплеї LG Nitro HD) і 1440х800 пікселів з дивними пропорціями. Чому дивними? Тому що такий дозвіл взагалі не має сенсу, хіба що це звичайна помилка і автори видання хотіли написати 1440?900 (пропорції 16:9).

З одного боку, подібні експерименти з мобільними гаджетами Apple — звичайна справа. Досить згадати, як Джонатан Айв і Стів Джобс вибирали габарити для iPad. Навіть якщо смартфон з таким екраном коли-небудь існував в природі, зовсім необов’язково, що він буде запущений у виробництво. З іншого боку, ми знаємо, що Стів до останнього працював над новим «дивним продуктом Apple», яким і може бути такий абсолютно змінений iPhone.

iTV

Але також стало відомо, що Джобс знайшов рецепт «ідеального телевізора» і це відразу ж породило нові припущення. На думку деяких аналітиків, їм стане так званий iTV — телевізор з вбудованою в нього приставкою Apple TV. Наприклад, Джин Мюнстер (Gene Munster) з Piper Jaffray заявив, що пристрій буде представлено в трьох різних розмірах і буде коштувати вдвічі дорожче, ніж звичайні телевізори з аналогічною діагоналлю.

У свою чергу, ресурс Smarthouse наполягає на діагоналі екрана між 32 і 55 дюймами. Новий яблучний продукт повинен конкурувати з сучасними телевізорами від Samsung і LG, а всередині нього буде встановлений процесор Apple A6.

MacBook Pro Retina

До речі, iPad — це не єдиний гаджет, який за чутками може в наступному році обзавестися підтримкою сетчаточного екрану. За словами DigiTimes, вже у другому кварталі 2012 року Apple може випустити оновлений MacBook Pro. Ресурс пророкує появу дисплея роздільною здатністю 2880х1800 замість нинішнього 1440х900 (стандартне дозвіл 15″ Прошки) — цим компанія може в чотири рази збільшити кількість точок на екрані, а розробники отримають можливість покращити графіку в своїх додатках не докладаючи значних зусиль.

Існує ще кілька фактів, які опосередковано вказують на таку зміну:

  • Графічний адаптер в процесорах Ivy Bridge, які Intel збирається випустити в наступному році, відомі своєю здатністю підтримувати максимальна роздільна здатність в 4096?4096 px.
  • В Lion, як відомо, було додано новий режим HiDPI, завдяки чому розробники зможуть реалізувати відразу 2 розміру одного і того ж зображення — звичайний і подвоєний, а також значного розміру шпалери на робочий стіл (3200х3200 px) і іконки (1024?1024 пікселів).

Цікаво, що Apple-не єдина компанія, яка готує свою операційну систему до подібних можливостей. Microsoft також працює над підтримкою екранів з високою роздільною здатністю в Windows 8.