Ох і не заздрю я авторам англомовних блогів, які мало не щодня публікують часто суперечливі чутки про можливу дату виходу iPhone 5. Про це задумався і Чарльз Артур (Charles Arthur) з Guardian, який опублікував дуже цікаву статтю «Next iPhone in October? I’ll stick to September — and here’s why», з перекладом якої я і хотів би познайомити наших читачів. Отже, передаю слово Чарльзу.

Не вірте чуткам про запуск iPhone 5, навіть якщо ви дійсно довіряєте джерелу. Останнім часом інтернет активно обговорює можливий перенесення запуску iPhone 5 (зверніть увагу, що їх може бути декілька і вони навіть не можуть називатися «iPhone 5») на жовтень, про що заявив Джон Пашковський (John Paczkowski) з AllThingsD. Мені здається, що цього не станеться.

Чи впевнений я, що наступне покоління iPhone з’явиться у вересні? Ні, не впевнений. Тим не менш, є дві деталі, одна відома, інша — не дуже:

  • iOS 5, яка буде встановлена в майбутньому iPhone, стрімко наближається до релізу у вересні. Apple навіть запустила бета-тестування веб-версії iCloud.com.
  • Мої джерела зі стільникових операторів відзначають, що до них почали надходити ящики, в яких перевозиться нове «залізо» iPhone для тестування. Це важливий крок у процесі випуску релізу для будь-якого телефону.

Нові смартфони знаходяться всередині закритих ящиків, тому стільникові оператори можуть перевірити їх сумісність в своїх лабораторіях. Як ви могли здогадатися, з дотриманням максимальної секретності, тому навряд чи хто-небудь із співробітників зуміє просто так відкрити ці ящики. Але навіть якщо це станеться, все одно не можна зробити висновок про зовнішньому вигляді майбутнього iPhone, так як його нутрощі будуть розміщуватися в несправжню корпусі. З цієї причини, до речі, і стався «Антеннагейт»: для виявлення проблем з прийомом сигналу було виконано недостатньо тестів смартфона в цьому корпусі.

Швидше за все, Apple придумала не одну хитру схему, яка дозволить миттєво ідентифікувати будь-які з’явилися фотографії своїх пристроїв з цих тестових лабораторій. І після цього допустив витік співробітник ще довго не зможе знайти роботу.

Якщо все пройде добре, новий iPhone буде затверджений (на це може знадобитися кілька тижнів максимум) і спрямований на виробництво.

Так коли ж Apple повинна випустити новий смартфон? Майте на увазі, що компанія хоче максимізувати свій дохід. Тим більше, очікування позначається на продажах, тому що люди чекають чогось нового.

Саме час звернутися до історії. На початку вересня 2005 року Apple провела спеціальний захід» для запуску Motorola ROKR — першого телефону, який працював з iTunes (це було жахливо)! На противагу ROKR, або щоб повністю забути про нього, оскільки Стів Джобс вирішив остаточно зосередитися на проекті iPhone, Apple несподівано представила iPod nano.

Через два тижні у Джобса, який виступав на Paris Expo, запитали, чому він не став чекати більш вагомої причини для презентації нового продукту? «Ми просто не хотіли чекати зайві два тижні, так як кожна з них забезпечує дуже високі обсяги продажів», — сказав Стів Джобс.

Напевно, те ж саме буде і з новим iPhone, тут діє логіка «чим раніше він вийде, тим більше людей його куплять». І єдина причина, по якій Apple може затримати запуск смартфона, — це проблема з виробництвом. Але, здається, з постачанням ніяких проблем немає, а потужностей для виробництва достатньо.

На мій погляд, у поєднанні з інформацією від стільникових операторів і фактів з історії Apple, реліз iPhone 5 відбудеться у вересні. Як знати, може хтось спеціально ввів в оману Джона Пашковський, щоб запобігти падіння продажів смартфонів у серпні. Я не кажу, що він помилився, але це могли зробити його джерела.

У будь-якому випадку чекати залишилося вже недовго, так що подивимося, хто правий.