Для користувачів, які багато читають в інтернеті і постійно відволікаються на зовнішні подразники, розробники Safari 5 придумав чудову функцію «Safari Reader», яка усуває зайві елементи на сторінці, залишаючи тільки текст і зображення. Сьогодні я хотів би розповісти читачам про один чудовий мод для цієї функії, а заодно показати, як можна змінювати ресурси в додатках для Mac OS X.

Для початку варто сказати, що Apple не винайшла велосипед, а скористалася послугами готового проекту Readability, розробленого компанією Arc90, про що чесно йдеться в пункті меню Довідка > Повідомлення. Тому отримати доступ до такої функції можуть користувачі Chrome, Firefox і інших браузерів за допомогою спеціального bookmark’a, який можна взяти на сайті проекту.

Так як Readability — це веб-проект, а Safari — браузер, немає нічого дивного в тому, що для реалізації такої функції Apple скористалася магією відкритих і активно просуваються технологій: HTML, CSS і Javascript. Тому несклько користувачів відразу ж задумалися над тим, як налаштувати Safari Reader на свій розсуд. Одним з таких модів і стала тема Antique:

А тепер кілька слів про те, «що воно вміє»:

  • Мод використовує CSS3 для пошуку реклами DoubleClick, яку звичайний Reader в особі Readability пропускає, тому що вона з’являється на сторінці після завантаження дерева DOM.
  • Використовує CSS3 для видалення порожніх параграфів.
  • Показує назву статті всього один раз.
  • Багато зміни стилю сторінки, в тому числі, шрифти Google (Crimson Text), «антична» колірна палітра в фоні і спливаючій панелі з кнопками різних дій, менш контрастні посилання.
  • Вузькі смуги прокручування.
  • Вирівнювання тексту по лівому краю сторінки.
  • Додаткові кнопки в спливаючій панелі, які дозволяють відправляти переглядається сторінку в Evernote, менеджер закладок Webbla, Delibar та персональний менеджер інформації DEVONthink.
  • Розмір зображень на сторінці змінюється пропорційно за допомогою Javascript після завантаження сторінки.
  • Розриви між сторінками відображаються за допомогою пунктирної лінії.

Загалом, незважаючи на «античний дух», це дійсно гідний мод для прекрасною функції Safari. Щоб його устновить, досить завантажити ось цей архів і розпакувати в будь-яку папку на жеском диску. Після цього зайти в каталог Програми (Applications), знайти там Safari.app і в контекстному меню вибрати пункт «Показати вміст пакету».

Знайти що-то у вікні досить складно, тому перейдіть на англійську мову і натисніть на клавішу з латинською літерою R, після чого у вікні Finder буде обраний файл Reader.html — його-то нам і потрібно замінити. Обов’язково зробіть резервну копію цього файлу, адже якщо вам не сподобається даний мод, можна буде повернути все на свої місця.

Залишилося тільки замінити цей файл тим, який ми винесли з архіву. Варто зазначити, що для цієї операції будуть потрібні права адміністратора — в іншому випадку замінити файл не вийде. Також, при бажанні, ви можете створити новий стиль для Safari Reader або модифікувати Antique на власний розсуд за допомогою будь-якого текстового редактора або середовища для веб-розробки.

А заодно змінювати ресурси в інших додатках навчилися ??