Ентузіасти з Chaos Computer Club днями заявили, що навчилися відтворювати відбитки пальців, використовуючи кілька фотографій одного і того ж пальця. Як повідомляє VentureBeat, днями даний метод був представлений Яном Крисслером (Jan Krissler) на щорічному з’їзді членів цього клубу в Гамбурзі.

В якості наочної демонстрації Ян Крисслер продемонстрував створення відбитка пальця міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Лайен (Ursula von der Leyen), використавши для цього публічне фото пальця німецького політика і комп’ютерну програму VeriFinger.

Відбитки пальців практично будь-якої людини можуть бути сфотографовані під час публічного заходу за допомогою звичайної камери». В якості основного джерела Ян використав фото пальця фон дер Лайен крупним планом разом з кількома іншими знімками з різних кутів для отримання справжнього відбитка.

Якщо я не помиляюся, то в минулому році саме представники Chaos Computer Club продемонстрували, як можна обійти захист iPhone, обладнаного сканером Touch ID, за допомогою фізичної відбитка пальця користувача (хоча там дуже багато нюансів, без яких цей трюк не працює). Але завдяки даному методу нічого цього не потрібно. Крисслер також зазначив, що інші системи забезпечення безпеки начебто розпізнавання особи також можуть бути досить легко «обдурені».

В кінці свого виступу Ян додав, що комп’ютерний клуб вказав на недоліки подібних технологій. Тому впроваджують їх компаніям слід подумати про додатковий рівень безпеки на зразок пароля, щоб зберегти інформацію цілою і неушкодженою.