До початку цього тижня життя деяких людей стала прісною: їм вже не було ночі безперервно чергувати перед роздрібними магазинами Apple в очікуванні нового iPad і штовхатися в чергах, а перші враження від щойно купленого планшета і його чудового екрану злегка померкли. Щоб розвіяти тугу вони придумали нову забаву…

Скандали, інтриги, розслідування

Після бурхливих вихідних власники iPad третього стали штурмувати форуми підтримки Apple Support Communities з описом однієї і тієї ж проблеми: при тривалому (було б правильніше сказати «цілодобовому») використанні новий планшет значно нагрівається, викликаючи у людей певні побоювання і підозри. Повз такої сенсації не зміг пройти жоден журналіст або блогер, тому через кілька годин про це трубили всі кому не лінь.

Для підтвердження або спростування даної проблеми голландський сайт Tweakers.net провів серію експериментів, зміст яких зводився до запуску тестів GLBenchmark на двох поточних поколіннях яблучних планшетів і їх подальшої зйомки за допомогою хитромудрого пристрою під назвою тепловізор. У результаті виявилося, що при інших рівних третій iPad (ліворуч) гріється майже на 5С сильніше, ніж його попередник (праворуч). Жах, правда?

На жаль, мало хто спромігся розглянути отриману фотографію уважніше і, тим більше, прочитати офіційні специфікації, адже кольори на знімку говорять самі за себе: планшет нагрівається так сильно, що запущеної на півгодини гри, вимогливою до ресурсів, вистачить для приготування обіду всім колегам в офісі.

Тим часом Теплогейт набирав обертів і до дослідження цього феномена підключилися автори Consumer Reports (один з головних зарубіжних сайтів для споживачів), які за 45 хвилин гри Infinity Blade II зуміли «розжарити» новенький iPad майже до 47С, після чого девайс пропалив стіл продовжив працювати як ні в чому не бувало.

І знову небагато вчитувалися в суть «сенсаційного» звіту Consumer Reports. А дарма, адже температура нового iPad незначно відрізнялася від температури iPad 2 (якщо я правильно все переклав, то різниця становить приблизно 7С). До того ж, Донна Тапеллини так і не змогла прийти до однієї думки: протягом всієї нотатки планшет «теплий», «гарячий», «дуже теплий, але не доставляє дискомфорту».

«Ось воно, скандальне викриття Apple!» — подумали журналісти і блогери, і знову в RSS-стрічці стали з’являтися десятки статей, приправлені фотографією яблучного планшета з яєчнею на екрані. Але найбільше мене порадувала реакція Apple, яка не стала збирати позачергове заходи і виправдовуватися за закони елементарної фізики. Офіційна позиція компанії, озвучена ресурсу The Loop, виглядає наступним чином:

«Новий iPad з приголомшливим сетчаточным дисплеєм, чіп A5X і підтримкою 4G LTE працює в межах теплової специфікації. Клієнтам, які стикаються з проблемами, слід звернутися в AppleCare».

Інші проблеми iPad

Якщо ви думаєте, що проблеми третього покоління iPad обмежуються перегрівом, то ви глибоко помиляєтеся, адже на форумах підтримки вже зараз досить гаряче обговорюються:

  • Погана продуктивність з’єднання Wi-Fi — цей недолік переслідує планшет (користувачів?) кілька років (вирішується скиданням мережевих налаштувань).
  • І жовтизна екрану, яка також є традиційною для деяких останніх продуктів Apple. Її причина давно відома: як тільки клей висохне, проблема зникне сама собою.