Компанія Apple вирішила не чекати 11 березня і вже зараз випустила нову версію операційної системи iOS 4.3 для своїх мобільних гаджетів. На жаль, на цей раз до вже звикли до «несправедливості» власникам оригінального iPhone додалися погрустневшие власники iPhone 3G і iPod touch 2G, пристрої яких в один момент офіційно застаріли. А для розробників в Купертіно підготували Xcode 4.

Оновлення iOS 4.3

Мої найгірші побоювання підтвердилися — iOS 4.3 офіційно сумісна тільки з iPhone 4, iPhone 3GS, третім і четвертим поколінням iPod touch, iPad, iPad 2 і останнім Apple TV. Нова прошивка доступна для завантаження через iTunes або за прямими посиланнями з сайту Apple, які я дам трохи нижче.

Якщо спробувати описати дане оновлення в кількох абзацах, то в новій версії прошивки компанія додала функцію персональної точки доступу (Personal Hotspot) для iPhone, яка дозволяє розшарювати 3G-з’єднання з іншими пристроями по Wi-Fi, USB і Bluetooth; AirPlay підтримується Mobile Safari і додатками сторонніх розробників; завдяки новому движку Nitro мобільний браузер iOS став приблизно в 2 рази швидше (з синтетичних тестів, проведених журналом Wired на Gold Master релізі); смартфони Apple зможуть отримати доступ до медіатеки комп’ютерів за допомогою функції Домашня колекція — аналогічно, як і в настільних версіях iTunes.

Крім цього, власники iPad зможуть обрати Налаштування.app яку функцію призначити для фізичної перемикача на бічній стороні планшета — відключення звуку або блокування обертання екрану.

До речі, для підключення до iPhone, який працює в якості персональної точки доступу, можна використовувати комбінацію з не більше 3 пристроїв, підключених по Wi-Fi, 3 Bluetooth-пристроїв і одного девайса, підключеного через USB.

А ось і прямі посилання на файли прошивок:

  • iPhone 4;
  • iPhone 3GS;
  • iPod touch 3G;
  • iPod touch 4G;
  • iPad;
  • Apple TV.

Крім цього, компанія розмістила три версії iOS 4.3 для другого покоління яблучних планшетів (швидше за все це Wi-Fi, 3G CDMA різновиди iPad 2):

  • iPad 2,1;
  • iPad 2,2;
  • iPad 2,3.

Все користувачам, які для роботи своїх гаджетів використовують програмний анлог, я рекомендую почекати офіційної відповіді iPhone DevTeam. Вони повинні сказати, коли і як з’явиться «ліки» для ваших смартфонів. В іншому випадку, iPhone або iPad перетвориться в дорогий iPod touch.

Оновлення Xcode 4

А поки я писав цю і наступну новину, компанія Apple продовжила свій «парад оновлень» реліз фінальної версії середовища для розробки Xcode 4. Найцікавіше полягає в тому, що безкоштовна завантаження IDE відтепер доступна тільки для учасників Mac або iOS Developer Program, а всім іншим, хто бажає спробувати себе в ролі розробника для яблучних операційних систем, доведеться викласти 5$ в Mac App Store.

Додам, що Xcode 3 буде доступний для безкоштовного завантаження всім бажаючим.