Вчора Тім Кук взяв участь у конференції Goldman Sachs, присвяченій інформаційним технологіям. Це його перша поява на подібному заході в якості генерального директора Apple. Відомий ресурс MacRumors підготував гігантську транскрипцію запитань і відповідей під час його виступу, але я б хотів зупинитися на деяких цікавих моментах.

Природно, першим і самим животрепетним питанням стали ставлення Apple до умовами праці на фабриках, здійснюють виробництво комплектуючих і фінальну збірку яблучних продуктів. Тім Кук в черговий раз підтвердив, що Apple однаково ставиться до працівників з США, Європи та Азії, і намагається піклуватися про кожного з них. Філософія компанії проста: кожен працівник має право на справедливі і безпечні умови праці, гідну заробітну плату, рівне ставлення і можливість публічно висловити своє невдоволення.

Apple приділяє велику увагу навчанню співробітників: на всіх підприємствах, що входять в довгу ланцюжок постачальників, за останні роки в різних навчальних програмах брало участь більше 60 000 чоловік — це дуже хороший стимул для робітників, які хочуть розвинути свої знання і вміння, покращили рівень життя і просунутися по кар’єрних сходах. Найближчим часом компанія планує повністю викорінити працю неповнолітніх, поліпшити безпеку на виробництві та розібратися з підрядниками, які змушують працювати своїх співробітників більше 60 годин на тиждень.

В останньому кварталі Apple зуміла продати 37 млн. iPhone, що на 17 млн. більше попереднього рекорду компанії. Тім Кук вважає цей результат «прекрасним», оскільки це майже чверть від усіх проданих смартфонів у минулому звітному періоді. Ринок мобільних телефонів збільшиться в 2012 році до 1,5-02 млрд. пристроїв Apple бачить в цьому «чудові можливості». Найбільші надії компанія з Купертіно покладає на країни, що розвиваються. Пріоритетним напрямком досі залишається Китай, але ринки Бразилії та Росії з кожним роком стають все більш і більш цікавими для Apple.

За пару років продано понад 55 млн. iPad — це самий вдалий запуск продукту в історії Apple. Хоча Тім Кук вважає, що приголомшливої успіху планшета передувала довга і кропітка робота протягом багатьох років: були відкриті магазини iTunes Store і App Store, користувачі вже познайомилися з можливостями iPhone, розібралися з мультитач і іншими технологіями. Але найголовніше — пристрій дуже простий і інтуїтивно зрозуміле, досить пари хвилин, щоб з ним розібратися.

Зараз практично кожен випускає планшети, але ніхто досі не може змагатися з Apple, незважаючи на більш низьку вартість продукції. Тім Кук впевнений, що справа не тільки ціною: безліч людей радіють зекономленим грошей, але поступово розчаровуються, коли починають щодня користуватися альтернативними «таблетками». Поки конкуренти в минулому році наздоганяли перший iPad, Apple випустила друге покоління планшета і знову залишила виробників не у справ.

Так, iPad каннибализирует продажу деяких комп’ютерів Mac, але нехай вже краще це буде свій власний планшет, ніж продукція конкурентів. Крім цього, канібалізація ринку PC підштовхне виробників впроваджувати інновації і спробувати довести споживачам, що їх комп’ютери краще.

Один з журналістів поставив запитання про величезну кількість готівкових грошей (майже 100 млрд. доларів), які компанія витрачає «економно». Але Тім Кук з ним не погодився, зазначивши, що на контракти з підрядниками, покупку інтелектуальної власності, розширення роздрібної мережі, підтримання інфраструктури компанії, дата-центрів і багато іншого йдуть мільярди доларів. І хоча грошей дійсно багато, Apple витрачає їх дуже обдумано.

iCloud і Siri є фундаментальними: протягом десятиліття компанія працювала над концепцією «цифрового хаба», яка була реалізована в новому хмарному сервісі, а тепер ним користується понад 100 млн. осіб. І велика частина з них вже не уявляє життя без Siri, хоча технологія до цих пір знаходиться в бета-тестуванні. Тім сподівається, що про цих продуктах ми будемо розповідати нашим онукам.

А як же Apple TV, він досі є «хобі»? Тім Кук впевнений, що так воно і є, адже в минулому році було продано всього 3 млн. телевізійних приставок, що ні в яке порівняння не йде з комп’ютерами, смартфонами або іншими продуктами.

Якщо вас цікавлять подробиці, то я рекомендую звернутися до повного тексту виступу Тіма Кука (на англ.), який записали автори MacRumors.