«Сьогодні ми вступаємо в нову еру WebOS», — сказав Джон Рубінштейн, старший віце-президент і генеральний менеджер Palm Global Business Unit у HP. — «Гнучкість платформи робить її ідеальною для створення цілого ряду інноваційних пристроїв». Джон є колишнім співробітником Apple і відомий як «батько iPod», він залишив своє робоче місце в Купертіно в 2005 році, через чотири роки став генеральним директором Palm, а після його продажу увійшов до ради директорів HP. Три нових продукту компанії є міні-смартфон Veer, оновленим Pre і черговим конкурентом iPad — планшет TouchPad.

Veer

Мініатюрний HP Veer описується виробником як «повноцінний смартфон з висувною клавіатурою розміром з кредитну картку». Пристрій оснащений процесором Qualcomm Snapdragon 7230 з тактовою частотою 800 МГц, до 8 гб накопичувачем, HSPA +, 802.11 b/G Wi-Fi і Bluetooth чіпами. Також, в ньому буде встановлений акселерометр, датчик освітленості/близькості і нова версія WebOS 2.2. Дебют Veer повинен відбутися вже цієї весни.

Pre 3

Другим пристроєм став повнорозмірний смартфон HP Pre 3, який позбавився від бренду Palm. Останнє покоління гаджетів буде випускатися в двох версіях: HSPA+ для GSM-операторів, а другий — з підтримкою EVDO. У ньому встановлений процесор Qualcomm Snapdragon 8?55 c тактовою частотою 1.4 ГГц, накопичувач на 8 ГБ або 16 ГБ, Wi-Fi чіп з підтримкою мереж 802.11 b/g/n, а також Bluetooth 2.1 + EDR. Але крім аналогічних Veer’у акселерометра і датчиків близькості/освітленості, користувач зможе оцінити можливості вбудованого компаса.

Pre 3 теж є форм-фактор слайдера і ховає під 3,6 сенсорним екраном з роздільною здатністю 480х800 велику фізичну Qwerty-клавіатуру. Згідно з офіційною інформацією, оновлена модель зуміє показувати HD-відео, підтримує 5-мегапіксельну камеру з автофокусом і світлодіодним спалахом, а також фронтальну камеру для відеодзвінків.

TouchPad

Але найбільш цікавим став очікуваний “відповідь Apple” — 9,7″ планшетний комп’ютер TouchPad, який на відміну від своїх молодших братів не має фізичної клавіатури. В його браузері буде доступна підтримка Adobe Flash Player 10.1 beta, пристрій буде працювати під управлінням WebOS, а користувачі отримають доступ до тисяч додатків для платформи».

На відміну від клавіатури iPad, віртуальне пристрій введення TouchPad обзавелося додатковим поряд з цифровою клавіатурою. Також, планшет пропонує користувачам 1,3-мегапіксельну веб-камеру для відеодзвінків, а завдяки технології HP Touchstone гаджет можна заряджати в портретної або ландшафтній орієнтації і швидко передавати інформацію з одного WebOS-пристрою на інший.

А тепер підходимо до найцікавішого. Схоже, HP зробили непогані пристрою (хоча найбільший інтерес представляє тільки планшет), які на даний момент виглядають цілком привабливо: приміром, половина моєї англомовної твіттер-стрічки висловила бажання роздобути їх прямо зараз. Але Рубінштейн ні слова не сказав про цінову політику HP і лише приблизно називав дату виходу продукту — «цього літа». Очевидно, що компанія дуже хоче дочекатися подання iPad 2 і iPhone 5, після чого назвати свою «більш привабливу ціну.

Але ж за цей час перше враження згладиться, презентація забудеться, а нові продукти Apple неодмінно дозволять компанії відірватися від конкурентів (які будуть в судомах «відкушувати собі голови») на пристойну відстань. Та й армія однакових планшетів на Google Android зайняла «низький старт», готуючись до чергового етапу боротьби за ринок «таблеток».