Зазвичай така кількість прес-релізів публікується тільки в дні проведення спеціальних заходів Apple або після релізів нових продуктів, але сьогодні прес-центр компанії з Купертіно вирішив оприлюднити дати початку продажів білого iPhone 4 і iPad 2 ще в 12 країнах світу, також офіційно відповісти на звинувачення в таємній «стеження» за користувачами.

Починаючи з 28 квітня 2011 року білі моделі iPhone 4 стануть доступні в Австрії, Австралії, Бельгії, Канаді, Китаї, Чехії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Гонконзі, Ірландії, Італії, Японії, Люксембургу, Макао, Нідерландах, Новій Зеландії, Норвегії, Сінгапурі, Південній Кореї, Іспанії, Швейцарії, Швеції, Тайвані, Таїланді, Великобританії та США, а через певний час — і інших країнах по всьому світу. Філ Шиллер дякує всім, хто терпляче чекав цього моменту.

Також, завтра в Японії стартують продажі iPad 2, а післязавтра до цієї країни приєднаються Гонконг, Ізраїль, Індія, Корея, Макао, Малайзія, Філіппіни, Сінгапур, Південна Африка, Туреччина і ОАЕ. Тому всі, хто прийде до 9 ранку до Apple Store або магазинах авторизованих реселерів, зможуть обзавестися новеньким планшетом (хоча ми знаємо, які за ним черги шикуються).

Але найбільш цікавим є третій прес-реліз, який я вирішив перевести. Він присвячений відповідей на запитання, пов’язані з таємним збереженням даних про місцезнаходження користувачів iOS. Отже, поїхали:

1. Чому Apple відстежує місце розташування на моєму iPhone?
Apple не відстежує місце розташування вашого iPhone. Apple ніколи цим не займалася і не планує коли-небудь робити.

2. Тоді чому все так стурбовані?
Надання мобільним користувачам швидкої і точної інформації про їх місцезнаходження за умови збереження їх конфіденційності зачіпає складні технічні питання, про які складно розповісти коротко. Користувачі хвилюються, тому що творці нових технологій (в тому числі і Apple) на сьогоднішній день не надали достатньо інформації про це.

3. Навіщо мій iPhone реєструє моє місце?
iPhone не реєструє ваше місце розташування. Він, скоріше, збирає базу даних про Wi-Fi точках і веж стільникового зв’язку навколо вашого поточного місця розташування, щоб допомогти пристрою швидко і точно розрахувати координати при першому запиті. Подібний розрахунок тільки на даних GPS може зайняти кілька хвилин. iPhone ж може скоротити цей час до декількох секунд і швидко знайти GPS-супутники завдяки даним про хот-спотах і стільникових веж, і навіть триангулировать ваше місце розташування, коли немає доступна до GPS (наприклад, в приміщенні або в підвалах). Ці розрахунки виконуються на основі спеціальної бази даних, яка наповнюється мільйонами iPhone, але робиться це в анонімному та зашифрованому вигляді.

4. І ця база зберігається на iPhone?
Вся база занадто велика, щоб зберігатися на iPhone, тому ми завантажуємо лише її певну частину (кеш). Цей кеш захищений, але не зашифрований, і зберігається під час резервного копіювання. Шифрувати резервну копію чи ні, залежить від вибору користувачів iTunes. Дані про місцезнаходження, які знайшли дослідники, не відповідають минулого або теперішнього розташуванню iPhone, це розташування бездротових хот-спотів і веж стільникового зв’язку, що знаходяться в околиці або навіть більш ніж в ста милях від iPhone. Ми плануємо припинити підтримку цього кешу найближчим часом.

5. Чи може Apple знайти мене на основі цих даних?
Ні, дані відправляються в Apple в анонімному і зашифрованому вигляді, тому визначити їх джерело не можна.

6. Деякі користувачі знаходять інформацію, яка зберігалася більше року. Навіщо моєму iPhone потрібно стільки даних, щоб допомогти визначити місцезнаходження сьогодні?
Причина, по якій iPhone зберігає так багато даних, — це помилка, яку ми виявили і плануємо виправити найближчим часом. Для нормальної роботи iPhone повинно вистачати інформації за останні 7 днів.

7. Чому мій iPhone, коли я відключаю у налаштуваннях локаційні сервіси, продовжує отримувати дані з бази Apple?
Цього не повинно бути і ми плануємо виправити дану помилку найближчим часом.

8. Які ще дані отримує Apple з iPhone, крім своєї бази точок доступу і стільникових вишок?
В даний час Apple збирає анонімні дані про трафік для окремої бази з метою надання користувачам iPhone поліпшень в найближчі пару років.

9. Передає в даний час Apple отримані таким чином дані третім особам?
Ми надаємо анонімні логи стороннім розробникам, щоб допомогти їм налагоджувати додатка. Конкретні дані про місцезнаходження не передаються третім сторонам до тих пір, поки користувач явно не підтвердить свою згоду (наприклад, дозволить оголошення iAd знайти найближчий магазин).

10. Вірить Apple важливість особистої безпеки і конфіденційності інформації?
Так, безумовно. Наприклад, iPhone просить користувача дати свій дозвіл кожен раз і для кожної програми, яку хоче використовувати ваше місце розташування. Apple буде залишатися одним з лідерів у зміцненні особистої інформаційної безпеки та конфіденційності.