Не так давно були підведені підсумки двох досить цікавих опитувань, у яких звичайні жителі США висловлювали свою думку щодо мобільних пристроїв Apple. Виявляється, близько 35% респондентів купили iPhone 5 прямо зараз, незалежно від того, яким він вийде. А конкурентам iPad потрібно коштувати набагато дешевше, щоб відібрати у яблучного планшета частину ринку.

Півцарства за iPhone 5!

З сьогоднішнього дня Apple-хэйтеры можуть ще сильніше ненавидіти саму успішну технологічну компанію останніх років, а у Купертіно з’явився черговий привід пишатися майстерністю своїх дизайнерів, інженерів і, звичайно ж, маркетологів. Вся справа в тому, що згідно з результатами опитування, проведеного веб-сервісом PriceGrabber серед 3000 американських споживачів, близько 35% респондентів купили iPhone 5 прямо зараз і навіть не стали замислюватися, чи потрібна їм ця покупка і чим саме новий смартфон відрізняється від свого попередника.

Схоже, таким споживачам досить сказати магічну фразу «iPhone 5 нарешті вийшов», після чого вони стрункими рядами побіжать в найближчий магазин і відразу куплять новий гаджет, навіть не спромігшись подивитися на нього або дізнатися трохи детальніше про його можливості та особливості.

Приблизно 30% опитаних планують замінити свої нинішні смартфони iPhone 5 до кінця 2011 року, 14% здійснять покупку протягом першого місяця з моменту очікуваного релізу і тільки 7% респондентів збираються стояти в шалених чергах, щоб купити гаджет відразу після його появи на прилавках.

Більшість опитаних дуже обрадовалось, якби Стів Джобс під час анонса iPhone 5 сказав, що смартфон став значно довше працювати на одному заряді акумулятора (про це заявило 59% споживачів). 55% респондентів сподіваються на зниження ціни гаджета, 42% — на нову, поліпшену камеру. Для 46% важлива підтримка мереж 4G, а для 45% — екран з більшою діагоналлю.

Конкуренти iPad повинні бути дуже дешевими

У другому дослідженні компанія Retrovo намагалася з’ясувати, яка доля чекає конкурентів iPad 2. Трохи більше половини з 1000 опитаних американських споживачів (точніше, 55%) зазначили, що в першу чергу крім яблучного планшета глянуть на мобільний гаджет від Amazon, чутки про створення якого обговорювалися останні кілька місяців. 38% хотіли б порівняти iPad з аналогічним пристроєм від Dell або Samsung, а 31% — від Motorola і HP.

Схоже, єдиною причиною, по якій 79% респондентів захотіли б купити альтернативний планшет на Google Android, могла стати низька ціна гаджета — дешевше 250$ (адже ми прекрасно розуміємо, що в цій Всесвіту ніхто крім Apple не в змозі зробити гідного конкурента iPad за такі гроші).

І взагалі 50% опитаних заявили, що їх наступним портативним пристрій такого форм-фактора буде обов’язково iPad і тільки 21% збирається перебратися на Android.