Вчора ввечері Apple знову ощасливила передплатників iOS Developer Program. На цей раз вони отримали доступ до першої тестової складання iOS 5.1 beta і нової Xcode 4.3 beta, яка поставляється з оновленим SDK і потрібно для забезпечення сумісності існуючих додатків з цією версією мобільної операційної системи. Однак, крім офіційних змін, за неповну добу з моменту релізу було зроблено кілька цікавих знахідок.

У супровідній документації сказано приблизно наступне:

iOS SDK 5.1 забезпечує підтримку розробки iOS-додатків і включає в себе повний набір інструментів, компілятори і фреймворки для створення мобільних і десктопних додатків. Ці інструменти також поставляються з середовищем розробки Xcode, утилітами для аналізу і т. п.

З допомогою цього можна розробляти додатки, які працюють на iPhone, iPad або iPod touch під управлінням iOS 5.1. SDK представлена у вигляді двох образів, перший з яких призначений для установки на комп’ютери Macintosh під управлінням Mac OS X 10.6.7 (і пізнішої версії), а другий — для установки на комп’ютери Macintosh під управлінням Mac OS X 10.7 (і пізнішої версії).

iOS 5.1 beta призначена тільки для установки на пристрої передплатників програми Apple для розробників. Несанкціонована установка цієї версії iOS може призвести до того, що пристрій виявиться в неробочому стані.

Програмісти компанії з Купертіно зосередилися на різноманітних виправлень і поліпшень в компонентах своєї мобільної операційної системи, серед яких були виділені робота з обліковими записами і віддаленим сховищем iCloud, зміни в API, фреймворку GameKit, плеєри для відтворення музики/відео, Newsstand, а також у системі безпеки.

Тепер, що стосується цікавих знахідок, про які я говорив на самому початку статті — у цій збірці iOS 5.1 були знайдені згадки майбутніх яблучних пристроїв. По-перше, це нові версії iPad, які проходять під індексами iPad2,4 і iPad3,3. Зараз складно сказати, про які саме яблучних планшетах йде мова, але аналітики вже почали припускати, що це можуть бути моделі з підтримкою універсального радіо-модуля, WiMAX або ж TD-LTE для китайського ринку.

Слідом за цим досить відомий хакер iH8sn0w знайшов в прошивці згадка майбутнього покоління Apple TV. Очікується, що маленька чорна коробочка стане ще більш швидкою і зможе без проблем справлятися з потоковим відео високої чіткості у форматі 1080p завдяки гіпотетичної установці процесора Apple A5, який на даний момент старанно трудиться в iPhone 4S і iPad 2.

Третій знахідкою стало згадування нового покоління iPhone з індексом iPhone5,1. Можливості і технічні характеристики цього пристрою, над яким Стів Джобс за чутками працював до останнього дня свого життя, оповиті таємницею і величезним числом припущень/домислів.

І, наостанок, ще кілька дрібних змін. Перше з них стосується нового стану служби визначення місцезнаходження, яке називається «geofence» (віртуальний периметр; використовується додатками на зразок Reminders.app для попередження користувача, коли він приходить в певну точку).

Крім цього, у користувачів швидше за все з’явиться можливість використовувати стільникові мережі для роботи iTunes Match — раніше цей музичний сервіс працював тільки через Wi-Fi.