Мабуть, головною вчорашньої новиною можна було вважати реліз Tweetbot, який став вже четвертим представником лінійки «інтелектуальних роботів» поряд з прекрасними і інтуїтивно зрозумілими додатками Weightbot, Pastebot і Calcbot. Однак, я зумів познайомитися з цим твіттер-клієнтом тільки сьогодні — відразу ж після виходу оновлення 1.0.1, яке нормально працює на iPhone 3G і iPod touch 2G.

Вперше Tweetbot був анонсований в квітні 2010 року, але на його розробку було потрібно більше року, так як команда Tapbots раніше налічувала всього 2 людини — Марка Джардина (Mark Jardine) і Підлоги Хаддада (Paul Haddad), який заради Tapbots пару років тому пішов зі свого основного місця роботи. За словами Марка, така форма організації є майже ідеальною, тому що компанія залежить тільки від самофінансування, може гнучко планувати графік розробки/релізів і піклуватися про своїх сім’ях, а не про інвесторів. Правда, Марк бачить і один мінус — невелика кількість випущених додатків. Хоча мені здається, що якби Tapbots «штампували» по 4-05 програм в рік, вони б просто перестали бути особливими.

А адже саме «особливий» є ідеальним епітетом для опису кожного додатка, створеного цими двома талановитими дизайнерами і розробникам. Мало хто в App Store приділяє багато уваги деталям, звуків, кожної кнопочки, кожному градієнту, а кожен інтерфейс є результатом багатьох годин обговорень і розглядів.

Tweetbot не є винятком, пропонуючи ряд нових і зручних функцій на зразок настроюваної панелі вкладок на домашньому екрані, можливість швидкого перемикання між списками і просунутої підтримки жестів мультитач:

  • за одинарному тапу в стрічці буде показана панель з найбільш корисними діями, що дозволяє відповісти на повідомлення, зробити його ретвіт, додати в обране і так далі;
  • переглянути листування між користувачами, можна з допомогою перегортання твіту вправо, а для перегляду відповідей потрібно гортати вліво;
  • подвійний тап по твіти, іконки користувача або посиланням дозволять відобразити докладні деталі або відкрити посилання;
  • дію з потрійного кліку кожен користувач може налаштувати самостійно;
  • існує і знайоме по Twitterrific «утримання» пальця на твіті або посиланні, після чого з’явиться додаткове меню.

Немає ніякого сумніву, що Twitter був не зовсім правий, попросивши в досить різкій формі не створювати нові клієнти для своєї мережі мікроблогінгу. Вони випустили безкоштовні і непогані програми, але люди завжди хочуть спробувати щось ще і вже потім зробити усвідомлений вибір. Так що своїм додатком Tapbots хотіли довести всім, що на ринку твіттер-клієнтів повинні бути присутніми не тільки офіційні програми.

Tweetbot вдався і припав користувачам за смаком, а розробники вже встигли написати велику статтю в блозі з цього приводу, обіцяючи реалізувати безліч запланованих функцій у майбутніх версіях клієнта, які не потрапили в цей реліз. А на самий хвилююче питання «коли ви випустите Tweetbot для iPad і Mac OS X?» не відповіли нічого певного. Бажання почекати і не витрачати час, сили даремно є логічним, адже невідомо, що зробить Twitter.com зі сторонніми клієнтами в майбутньому.