Без всяких навкруги — мова піде про підказки, а точніше: про одну кумедну фішку, яку я днями надибав в Mac OS (не без сторонньої допомоги). Для мене це стало невеликим відкриттям і мікро-сенсацією, хоча хтось скаже, що баян той ще. Взагалі, якщо подивитися по сторонах (або пройтися по софту), то просто дивуєшся, наскільки все цими самими підказками напхане.

Та ми всі з раннього дитинства як наркомани присіли на підказки: у дитсадку просили підказку, вислухавши чергову загадку від тітки виховательки, у шкільної дошки шарили голодним поглядом по класу в пошуках світлої подсказывающей голови (або самі були цією самою головою:), а під час важкого студентства, трохи подорослішавши і поумнев, намагалися самі собі підказати, працюючи напередодні іспиту над виготовленням «шпор» і «бомб» (другі я особливо любив:). Зовсім подорослішавши, ми пишемо собі підказки на клаптику папірця перед походом в магазин, ліпимо жовті листочки на холодильник або «натыкиваем» в iPhone чергову замітку, ToDo, напоминаловку або «мило» самі себе шолом.

Коротше, підказки кругом! Людина ледачий, а підказки допомагають, прискорюють, полегшують — воно, власне, і не погано В софті підказки всіх мастей і пошибов спливають, випадають, вискакують, доповнюють або передбачають. В Safari, наприклад, коли набираєш адресу сайту, то одна підказка випадає, послужливо пропонуючи кілька варіантів, куди піти, куди податися, а інша «продовжує» набирається, намагаючись вгадати наше бажання. У сусідньому рядку гуглопоиска йде активне підказування пошукових слів, як і на самому сайті Google або того ж Яндекса. Spotlight теж не дає розслабитися і нальоту, по мірі введення, шукає і підказує. Ну, не мені вам розповідати — і так зрозумілий «масштаб проблеми». Не життя, а казка:)

Загалом, пам’ять я вам про всіх цих помощничках освіжив, тепер про ще одну підказку. Як виявилося (я вже бурчав вище, що для мене це новина:), Mac OS X є можливість отримати довідку в будь-якому «правильному» Cocoa-додатку в ході набору тексту про слово, яке ви тужитесь написати. Наприклад, відкриваємо новий лист Mail, пишемо чогось, і десь в середині тисни F5

Подсказка Биллу

В результаті вискакує «енциклопедичний» список слів, які починаються з того, що ви вже написали. Береться все це добро зі словника, який відповідає за правопис в Mac OS X. Досить корисна штука. Я, наприклад, частенько плутаюся в написанні деяких (а точніше, багатьох) слів — особливо в англійській. До речі, як я не намагався, домогтися доповнення російського мені так і не вдалося. Крім того, також не будуть показуватися слова, які ви самі додавали в словник. Викликати таку підказку можна відразу декількома шорткатами: F5, Esc або Option+Esc. Останній потрібен там, де Esc чогось іншого корисне робить, що не рідкість. В Mail можна всі три випробувати, чи в TextEdit.

Найцікавіше, що цей фінт вухами існує в Mac OS вже дуже давно (як повідомляють досвідчені яблознатоки), і я дивуюся, як це мені за неповних три роки активного маководства це не разу не трапилося. Подейкують, що така підказка-выручалка була ще в NeXTSTEP — прабатька Mac OS. Ніхто не натикався?

Цікаво ще те, що це дозволяє взагалі дикі багаторівневі підказки отримати, в загальному, майже де завгодно. Особливо Сафарі відзначився. Думаю зі скріншотів (кликабельно) все зрозуміло буде :)

Safari

Подсказки в Safari

Подсказки в Safari

Подсказки в Safari

Подсказки в Safari

Mail

Подсказки в Mail

Подсказки в Safari

Подсказки в Mail

Skype, iChat

iChat

Skype

Такі от пироги :)