Siri — це дуже цікава технологія, яка в наших суворих реаліях, на жаль, практично марна. Але вже незабаром ситуація може змінитися, оскільки за повідомленнями азіатських технологічних веб-ресурсів Apple збирається оновити голосового помічника iPhone 4S і додати в нього підтримку деяких діалектів китайської, японської та російської мов.

Ось що, наприклад, пише ресурс Tech in Asia з посиланням на китайських колег з DoNews:

Китайський технологічний сайт DoNews стверджує, що спілкувався з інженером Apple, який працює над підтримкою китайської мови в Siri, інтелектуальному голосовому помічнику для iPhone 4S. Цей джерело стверджує, що Siri буде запущений для китайських користувачів в наступному місяці, а зараз вже проходить внутрішнє тестування

[…]

За чутками, оновлений Siri буде підтримувати тільки стандартний мандаринська китайська, який ще називається путунхуа, тому люди, що говорять на інших діалектах, продовжать залишатися без підтримки технології. Крім цього, інженер Apple стверджує, що в наступному місяці буде додана підтримка японської та російської мов.

На даний момент Siri вміє вести осмислений діалог із користувачам, які говорять лише на трьох різновидах англійської (жителі США, Великобританії і Австралії), французькою та німецькою, але на офіційному сайті Apple в списку поширених питань йдеться про плани компанії додати у цьому році підтримку нових мов, включаючи японський, китайський, корейський, італійська та іспанська.

В принципі, активне навчання Siri китайському виглядає логічним і узгоджується з останніми діями компанії в даному регіоні. Тім Кук, так і інші керівники компанії, не раз підкреслювали значущість Китаю і його мешканців, які з радістю готові розлучитися зі своїми кровними» в офіційних App Store і при цьому не бояться ажіотажу.

Зокрема, остання властивість вже було продемонстровано у минулому місяці, коли Apple була змушена призупинити продажі iPhone 4S в китайських містах з міркувань безпеки, а місцеві влади — вдатися до послуг місцевого спецназу для контролю величезної кількості людей, які прийшли за новеньким смартфоном.

Зусилля Apple відносно Японії теж зрозумілі — це ще один ключовий ринок для яблучної компанії, яка користується в цій країні хорошою репутацією і давньою популярністю серед її жителів. А ось на підтримку російської мови мені, чесно кажучи, віриться насилу, оскільки Apple неодноразово демонструвала, що розглядає Росію виключно як країну третього сорту (а Україну не розглядає взагалі).