Згідно з доповіддю CNN, Apple та інші компанії, які займаються продажем цифрової музики, в даний час проводять переговори з деякими звукозаписними лейблами та видавцями, намагаючись отримати від них музику в більш високій якості звучання.

Для запису музичних альбомів, як правило, використовуються 24-біт аудіо-формати. Однак, якість поширюваної через iTunes Store (а також інші цифрові магазини і звичайні компакт-диски) музики знижено до 16-біт. Однією з причин є несумісне або застаріле обладнання.

І хоча більшість сучасних Mac, рівно як і iTunes, дозволяють без проблем відтворювати 24-бітні звукові аудіо-файли, сучасним iPhone і iPod touch така задача поки що «не по зубах». Тому навіть якщо компанія почне продавати музику в більш високій якості, їй доведеться оновити апаратну частину своїх медіа-плеєрів iPod або ж змушувати користувачів конвертувати файли до 16-біт «на льоту» під час процесу синхронізації (в iTunes вже зараз існує подібна опція).

Очікується, що компанія встигне впоратися до щорічного вересневого музичного заходу. До речі, це вже не перший раз, коли на моїй пам’яті відбулося підвищенням якості музики, що знаходиться в каталозі iTunes Store. Ще в січні 2009 року Apple вдвічі збільшила бітрейт файлів і прибрала з них DRM-захист.