Кілька годин тому в інтернеті з’явилася інформація, згідно з якою Apple знову розглядає можливість повернутися до витоків, і замість використання пластику або скла в якості основного матеріалу при виготовленні задньої кришки смартфона, звернутися до старого-доброго алюмінію, який на даний момент характерний для всіх яблучних продуктів.

Нагадаю, що слідом за алюмінієвим задником у оригінального iPhone, моделі 3G і 3GS «хизувалися» c пластикової задньою кришкою, а при виборі конструкції iPhone 4 дизайнери і інженери Apple зупинили свій вибір на склі Gorilla Glass виробництва компанії Corning, яке на перевірку виявилося не таким вже і міцним.

Згідно з новим звітом тайванського видання Economic Daily News, що отримав інформацію з «достовірних анонімних джерел», пов’язаних з виробництвом iPhone в Китаї, компанія Apple знову розглядає алюміній в якості альтернативи скла і пластику. Цікаво, що свого часу компанія відмовилася від нього з однієї простої причини — для забезпечення кращого рівня сигналу бездротової і стільникових антен, який на думку деяких користувачів був незадовільним. Однак, тепер Купертіно володіє досвідом конструювання вже не одного покоління смартфонів і їх «нутрощів», включаючи антену, тож навряд чи це стане для компанії проблемою.

У доповіді стверджується, що антена iPhone 5 буде розміщена за логотипом Apple на задній кришці (ми недавно говорили про такому патенті, тільки в розрізі ноутбуків). Дане рішення застосовується вже зараз для Wi-Fi моделі iPad (кроки 23-024 чудового «розтину» від iFixit), але навіть у моделей iPad 2 з підтримкою 3G-модуля частину задньої кришки виконана з пластику. Можливо, для невеликих пристроїв інженери яблучної компанії зуміли обійти це обмеження — тим більше, Apple не боїться експериментувати з дизайном антени, як це було в iPhone 4.

Вказує Economic Daily News, також, і на причину відмови від скла — виявляється, для нього дуже важко підібрати якісну фарбу (звідси і затримки білих iPhone), а саме скло значно збільшує вагу і крихкість пристрою. У свою чергу, алюміній дозволить компанії створити більш легку, міцну і тонку конструкцію корпусу — таку ж, як і на iPod touch або iPad 2.

Насправді, даний крок допоможе Apple також привести всі свої іДевайсы до одного зовнішнього вигляду і нарешті спробувати раз і назавжди вирішити проблему з антеною — відгомони Антеннагейта досі негативно впливають на думку споживачів про каліфорнійському смартфоні і заважають продажу CDMA-моделі iPhone 4 (навіть незважаючи на те, що його конструкція антени-рамки була дещо змінена у порівнянні з GSM-моделлю мобільного гаджета). А більш тонке і лекгое пристрій може стати ще одним козирем, який компанія безсумнівно обіграє в черговому рекламному ролику iPhone 5… звичайно, вже після того, як він буде анонсований і надійде у вільний продаж.

Як думаєте, чи варто Apple повертатися до алюмінієвого задника в новому iPhone?