Я став прихильником Xmark ще тоді, коли він називався Foxmarks і був виключно аддоном для Firefox. З часом це розширення непогано розрослося — стало кроссбраузерным, дозволило синхронізувати закладки, відкриті таби/паролі і так далі. Але півтора місяця тому розробники оголосили про закриття сервісу 10 січня з фінансових причин. За цей час можна підшукати альтернативу.

Safari

Саме очевидне рішення, яке пропонують і розробники Xmarks, — це оформити підписку на MobileMe і саме таким чином синхронізувати закладки браузера. Підписка коштує 99$ на рік, однак, з її допомогою можна працювати тільки закладок Safari, який в інших операційних системах представлений слабо (Windows) або не представлений взагалі (той же Linux). З іншого боку, платити 100$ тільки за річну синхронізацію закладок теж як-то нерозумно.

Щоб користувачі зайвий раз не вдавалися до «винаходу велосипеда», пропоную безкоштовне рішення, на базі сверхполезного сервісу Dropbox.

Першим ділом, потрібно вийти з Safari, почекати, поки браузер запише всі зміни на жорсткий диск, перейти в папку ~/Library/Safari і знайти там файл Bookmarks.plist. Перетягніть його в каталог Dropbox і введіть дві команди.

Обов’язково переконайтеся, що у каталозі ~/Library/Safari вже не існує файлу Bookmarks.plist, інакше ви отримаєте повідомлення про помилку.

Перша — для переходу в потрібний каталог:

cd ~/Library/Safari

Друга — для створення символічного посилання:

ln -s ~/Dropbox/Bookmarks.plist Bookmarks.plist

Все, тепер залишається створити аналогічні посилання на інших комп’ютерах (там теж потрібно буде видалити файл з закладками з каталогу налаштувань Safari) і користуватися ось такий безкоштовною системою синхронізації.

Для створення символічних посилань з контекстного меню можна використовувати системний сервіс SymbolicLinker. Я їм не користувався, але порядок дій аналогічний.

На жаль, цей варіант не ідеальний, так як при одночасному відкритті Safari на різних комп’ютерах в результаті може виникнути колізія при збереженні закладок.

Firefox

Користувачі Firefox також спочатку не мають можливості синхронізувати особисті дані між різними комп’ютерами, але, як і у випадку з App Store, «є аддон і для цього», який називається Firefox Sync.

З його допомогою можна синхронізувати історію, паролі, закладки і навіть відкриті вкладки. Я вже якось розповідав про нього в статті про мобільний додаток Firefox Home. Загалом, відмінна альтернатива не менш популярному Xmarks.

Google Chrome

На відміну від попередніх браузерів, користувачам Google Chrome пропонується «штатний» засіб для синхронізації подібної інформації. Знайти його можна у вікні Налаштування > Особисті матеріали. Обмін даними відбувається автоматично, через сервери Google, без виникнення будь-яких конфліктів.

Для роботи цієї функції користувач повинен мати акаунт в Google (наприклад, Gmail).

Навіть якщо у вас під рукою немає Chrome, доступ до закладок можна отримати з Google Docs. Там автоматично створюється спеціальна тека тільки для власника цього облікового запису.

На даний момент я використовую саме цей варіант, так як тільки Chrome не гальмує на моєму робочому комп’ютері.

Opera

Користувачі Opera ніколи не знали про Xmarks, оскільки вже давним-давно користуються вбудованою можливістю під назвою Opera Link, яка також дозволяє синхронізувати практично всю інформацію браузера.

Майбутнє Xmarks

Нещодавно з’явилася офіційна інформація про переговори поточних господарів Xmark з новим власником, який обіцяє не тільки зберегти повну працездатність поточного варіанту сервісу, але і займатися його розвитком в майбутньому.

За чутками, з’явиться кілька видів підписок — безкоштовно (швидше за все, обмежена) і преміум. Правда, їх умов не знають навіть працівники сервісу. Особисто я з нетерпінням очікую, ніж вирішиться ситуація з Xmarks і які «порядки» введуть нові власники.

А буквально кілька хвилин тому розробники в Твіттері пообіцяли опублікувати тарифні плани для підписки протягом декількох тижнів. Можливо, відмовлятися від послуг Xmarks і не доведеться.