За повідомленням відразу декількох джерел, в Купертіно все менше і менше задоволені датчиком зовнішньої освітленості (ambient light sensor), яким на даний момент комплектується кожен iPhone 4 і інші мобільні гаджети Apple. Більше того, компанія вже зараз тестує аналогічні компоненти для своїх майбутніх смартфонів, які випускаються іншими виробниками.

Джерелом цих чуток стало видання DigiTimes, згідно з яким тайванська фірма Capella Microsystems знаходиться в активній стадії переговорів з керівництвом Купертіно і потенційно може отримати дуже вигідний контракт:

«Capella Microsystems, щомісяця поставляє компанії HTC більше одного мільйона датчиків зовнішньої освітленості, недавно відправила в штаб-квартиру Apple партію своєї продукції для тестування, так як використовувані зараз в iPhone 4 датчики освітленості були піддані критиці з-за виникаючих проблем».

Природно, це не означає, що Capella Microsystems вже може вважати себе стовідсотковим постачальником датчиків зовнішньої освітленості для майбутніх iPhone 5 (які навряд чи з’являться до осені цього року). І немає нічого дивного в тому, що на «оглядинах» у Apple знаходиться продукція різних виробників — Купертіно завжди вибирає кращих з кращих.

Також, Apple веде переговори з ще однією тайванською компанією Integrated Memory Logic, яка може виробляти програмовані гамма буфери для майбутніх поколінь iPad.