За повідомленням The Wall Street Journal, компанія з Купертіно останнім часом все сильніше і сильніше зацікавлена в інтелектуальному потенціалі Ізраїлю. Не так давно Apple відкрила на північ від Тель-Авіва другий за величиною науково-дослідний центр за межами США, який буде займатися розробкою чіпів.

«Останні покупки Apple в Ізраїлі і збільшення числа своїх співробітників в країні демонструють, що компанія стає все більш і більш незалежною в питаннях виробництва чіпів, хоча раніше їй доводилося покладатися на зовнішніх постачальників», — сказав Шломо Градман (Shlomo Gradman), голова Ізраїльського клубу напівпровідників.

Ні для кого не секрет, що Apple до цих пір дуже сильно залежить від сторонніх розробників на зразок Samsung або TSMC в питаннях виробництва компонентів для iPhone і iPad. Тому компанія докладає максимум зусиль для розробки архітектури чіпів власними силами, і ізраїльські вчені дуже сильно їй у цьому допомагають.

За останні кілька років Apple вона купила пару місцевих компаній — Anobit Technologies і PrimeSense — а також найняла найбільш перспективних інженерів з офісу Texas Instrument в Раанане після того, як ця компанія оголосила про скорочення 250 робочих місць.

Таким чином, зараз в Ізраїлі на благо яблучної компанії працює понад 700 осіб. Серед них — віце-президент Apple по апаратних технологій Джонні Сроуджи (Johny Srouji), уродженець Хайфи, який отримав ступінь бакалавра і магістра комп’ютерних наук в Технионе, ізраїльському інституті технологій. Джонні приєднався до Купертіно в 2008 році і з тих пір курирує розробку архітектури чіпів для багатьох пристроїв і технологій Apple.

«Ми почали активно наймати співробітників в Ізраїлі в 2011 році, і зараз на нас безпосередньо працює понад 700 осіб», — сказав Тім Кук на зустрічі з ізраїльським президентом Реувеном Ривлином (Reuven Rivlin) в цю середу. — «За останні 3 роки Ізраїль і Apple стали значно ближче, і ми можемо бачити, що це тільки початок».

У даний момент Apple продовжує шукати в Ізраїлі нових співробітників, розмістивши на своєму сайті ряд вакансій, пов’язаних з розробкою і тестуванням напівпровідників. Компанія також продовжує розширювати команду вчених для іншого науково-дослідного центру в Хайфі, який працює в країні більше трьох років.