Паралельно з обговоренням iPhone 5 в інтернеті не вщухають чутки про наступне покоління яблучних планшетів iPad. Аналітики і постачальники відзначають, що новий пристрій по аналогії з iPhone 4 може отримати дисплей з більш високою роздільною здатністю — за деякими даними в 5-06 разів перевищує нинішній. Хоча на думку експертів з компанії DisplayMate Technologies, що спеціалізується на калібрування, оптимізації і тестування дисплеїв, навіть у подвійному дозволі екрану (2048?1536 пікселів) в майбутніх моделях iPad немає ніякої необхідності.

Звичайно, з точки зору маркетингу ненароком вимовлена Стівом Джобсом фраза про те, що в iPad 3 (2+ чи як він буде називатися) встановлено справжній сітчаточний дисплей, викличе справжній фурор. Однак, поява такого екрану на думку експертів буде супроводжуватися також і суттєвими витратами — мобільного гаджету потрібно «значно більш потужний процесор, більше пам’яті і ємний акумулятор». При цьому «ефективність яскравості дисплея» може бути значно нижче.

У доповіді DisplayMate Technologies говориться, що за середньої відстані, на якому користувачі зазвичай працюють зі своїми планшетами (це значення становить приблизно 40-045 сантиметрів), компанія Apple може домогтися схожою гладкості навіть при роздільної здатності в 240 пікселів на дюйм (ppi) замість 300 ppi сетчаточного дисплея iPhone 4, про які минулого літа говорив Стів Джобс під час відкриття WWDC ’10. Але навіть у цьому випадку експерти DisplayMate Technologies відзначають, що необхідний дозвіл екрану буде «виходити за рамки розумного». І відразу ж додають, що є ще один варіант.

Apple може поліпшити дисплей iPad 3 без непотрібних жертв, розширивши кількість точок по горизонталі та вертикалі до компромісних 1600 x 1200 px — в цьому випадку їх щільність складе 206 ppi. Звичайно, такий екран не зможе називатися «істинно сетчаточным», але виглядатиме значно краще нинішнього дисплея iPad 2 і не сильно від нього відрізнятися з точки зору «пожирання» ресурсів.

До речі, ще в минулому році Реймонт Сонейра (генеральний директор DisplayMate Technologies, що має 20-річний досвід роботи в галузі) зазначив, що людина перестане розрізняти точки на екрані тільки якщо його роздільна здатність досягне значення 477 ppi — є куди прагнути.

У світлі таких обмежень Стів Джобс може попросити свій відділ маркетингу відкласти ідею про створення дисплея майбутнього iPad з чотирикратним збільшенням роздільної здатності до кращих часів, коли інші компоненти планшета дозволять безболісно впровадити ці зміни і вони не вплинуть на швидкість, а також час автономної роботи пристрою.