Днями з’явилася інформація, що організатори аукціону Сотбіс незабаром представлять на торгах досить цікавий лот — установчий договір одній популярній технологічної компанії, яка в середині 90-х років ледь не збанкрутувала. Підписи під цим документом 1 квітня 1976 року поставили три людини: Стів Джобс, Стів Возняк і Рональд Уейн.

Рональд Уейн не так популярний, як двоє інших співзасновників Apple. У свій час він отримав 10% від компанії Apple за те, що умовив Стіва Возняка приєднатися до нових починань Джобса. Але вже через 11 днів Рональд продав першу частину своїх акцій за 800$, а через деякий час безболісно розлучився з рештою цінних паперів за 1500$. Забавно, але на даний момент його стан могло налічувати мільярди доларів.

Договір на трьох сторінках, офіційно перетворює «фірму з гаража» в організацію під назвою «Apple Computer Co.», якої належить зробити не одну революцію протягом наступних 35 років, а також кілька супровідних документів повинні бути виставлені на продаж у грудні цього року. Стартова ціна лота за оцінками експертів, становитиме від 100 до 150 тис. американських доларів.

Цей лот описується лондонським аукціонним будинком як «основоположний документ» у фінансовій, соціальній та технологічній історії. А нинішній власник цього документа придбав його як раз в 90-х роках, коли компанія була в трьох місяцях від банкрутства.