Чому «ще одну проблему? Тому що у нас в блозі вже як-то з’являвся матеріал на таку тему, що стосується програмного пакету iWork ’09. Пару днів тому я з цікавості встановив для проби новенький Microsoft Office 2011 для Mac, а вже через кілька хвилин зіткнувся з неправильним відображенням шрифтів у деяких текстових полях. В тому числі, і textarea браузера, який є для мене одним з основних робочих інструментів під час написання статей для Маковода. Сьогодні я розповім, у чому полягала суть проблеми і як від неї позбутися.

Почавши писати подвійну статтю про думки розробників про Mac App Store, я помітив, що якось неправильно і незвично виглядає сімейство шрифтів Georgia, що використовується творцями WordPress для відображення тексту в візуальному редакторі (TinyMCE) адміністративної частини цієї безкоштовної CMS. Придивившись уважніше і детально вивчивши структуру сторінки за допомогою webkit’івського Веб-інспектора, прийшов до висновку, що змінилася висота кириличних символів — вони зменшилися!

В якості прикладу я взяв російську і латинську букву «е», що має однакову накреслення і зробив збільшену виноску. Втім, навіть без збільшення прекрасно видно, що російські слова виглядають дрібніше:

Локалізувати і виправити дане непорозуміння вдалося виключно емпіричним шляхом, тому що в інтернеті знайти рішення проблеми відразу не вийшло, а потім доступ до глобальної мережі був обірваний завислим на деякий час мережевим комутатором (за що величезне спасибі моєму провайдера).

Подібна несправедливість по відношенню до росіян буквах полягала в кількох копіях одного і того ж шрифту, який разом з Word, Excel та іншими подарунками» Microsoft мені дбайливо встановив інсталятор Microsoft Office.

Напевно, ви вже в курсі, що у системи для більшої безпеки існує 4 шрифтових сховища замість одного спільного, про що детальніше можна прочитати в цій статті. Тільки от лазити по папках і видаляти вручну всі дублікати немає сенсу, раз в Mac OS X передбачена спеціальна утиліта для управління шрифтами.

Заходимо в додаток Шрифти.app (швидше всього це можна зробити через Spotlight) і бачимо жовтий трикутник, свідчить про проблему, опис і навіть корисний рада за її рішенням.

На жаль, в підказці не вказали місце розташування команди «Усунути дублікати». Це не страшно — вона ховається в меню «Правка» і за один клік дозволяє гарантовано відключити всі присутні в системі дублікати, позначивши їх сірим кольором в списку.

Відверто кажучи, я точно не знаю, на якому етапі застосовуються зміни шрифтів у системі, але мені було достатньо перезапустити Google Chrome і знову насолоджуватися однаковим розміром кириличних і латинських букв.

Сподіваюся, що такий простий, але ефективний порада допоможе і вам!

UPD: Чудове доповнення від нашого читача

Спасибі, що підняли цю тему, так як після установки офісу, не всі маківники помічають цю проблему, так і живуть з кривими шрифтами.

Але є ще одна проблема, що стосується самого офісу. Сам він не враховує установки в системі, які шрифти активні, які ні, а примусово використовує свої, з каталогу /Library/Fonts/Microsoft. У підсумку, російського тексту в документах або не буде, або буде відображатися іншим шрифтом.

Тому, краще всього вирішити ці проблеми на раз, видаленням всіх офісних дублікатів, які не підтримують російську мову. Ось список дублікатів, без російської і пари застарілих версій, з каталогу /Library/Fonts/Microsoft:

  • Andale Mono
  • Arial Black
  • Arial Narrow
  • Arial Bold Rounded
  • Comic Sans MS
  • Georgia
  • Impact
  • Tahoma
  • Trebuchet MS

Можна скористатися цим скрипом (дзеркало). Виконувати необхідно через sudo.