На даний момент Apple дозволяє брати напрокат в iTunes Store фільми і телешоу, але вже незабаром цей список поповниться мобільними додатками для iPhone, iPad і iPod touch, оскільки в останній дев’ятою бета-версію iTunes 10.5 австралійський розробник і хакер Соні Діксон (Sonny Dickson) знайшов цікаву фразу.

Після цієї знахідки з’явилися припущення, що функція «оренди» додатків стане одним з небагатьох сюрпризів на сьогоднішньому спеціальному заході «let’s Talk iPhone», яке пройде в кампусі Apple в Купертіно. Теоретично, рядок під номером «510.036» дійсно може свідчити про можливість взяти мобільну програму в оренду, по закінченню терміну якій вона видалиться автоматично:

Чесно кажучи, я не знаю, чому Apple може зважитися на цей крок, але нововведення швидше за все виявиться затребуваним.

По-перше, існує досить багато користувачів, які не хочуть витрачати в App Store більше 99 центів на покупку одного додатка. З новою системою у них з’явиться можливість випробувати давно цікавлять програми та в разі необхідності придбати її на постійній основі.

По-друге, у відносно низькій якості деяких програм можна буде переконатися за більш низьку вартість (скільки разів ви потрапляли в ситуацію, коли на скріншотах програма виглядає прийнятно, а насправді виявляється жахливої?), що позитивно позначиться на емоційному стані покупців.