Від уваги професійних журналістів The Wall Street Journal не вислизнув один цікавий факт: в яблучному браузері останнього білду Mac OS X Lion для розробників, випущеного два тижні тому, з’явилася нова сучасна опція під назвою «Send Do Not Track HTTP Header», заснована на відкритому проекті Mozilla.

Після включення цієї опції рекламодавці та інші веб-компанії вже не зможуть збирати інформацію про вас і відслідковувати ваші дії в інтернеті:

Корпорація Apple додала інструмент для запобігання трекінгу в тестову версію свого останнього веб-браузера дій для захисту людей від контролю з боку маркетологів.

Інструмент включений в останній тестовий реліз Lion, нову версію операційної системи Mac OS X, яка зараз доступна тільки розробникам. Остаточний варіант ОС для громадськості повинен бути випущений вже цього літа.

Опція «Do Not Track» була раніше реалізована в браузерах Firefox 4 і Internet Explorer 9, і може бути активована користувачем у будь-який час, забороняючи рекламодавцям, веб-додатками або іншим компаніям стежити за його переміщенням в глобальній мережі, а також відображати на основі проаналізованої інформації цільову рекламу.

Для включення цієї опції потрібно вибрати пункт «Send Do Not Track HTTP Header» в меню Develop (Розробка). Хоча, можливо, компанія додасть її в діалог налаштувань браузера в остаточному релізі Lion.