Як тільки Apple випускає оновлені яблучні «залізяки», співробітники компанії iFixit ці купують новинки і публікують докладні фото-звіти їх «відкриття». Не минула ця доля MacBook Air і Mac mini, які позавчора з’явилися на прилавках роздрібних та онлайн-магазинів Apple.

MacBook Air

Співробітники iFixit почали з MacBook Air, у якого над роз’ємом Thunderbolt з’явилася блискавка (єдине зовнішня відмінність від попереднього покоління). В іншому все залишилося колишнім: клавіатура, матеріал корпусу і 10 «диявольських» гвинтів, тримають нижню кришку. Але з правильною викруткою потрапити всередину не складає ніяких труднощів.

Нутрощі Ейра теж особливо не змінилися. Всупереч чуткам інженери Apple вирішили не міняти твердотільні накопичувачі і не припаювати їх на материнську плату, тому ви без проблем зможете встановити на ноутбук SSD більшого обсяг (а ось оперативну пам’ять замінити не вдасться). Динамік, акумулятор, система охолодження і сама конструкція материнської плати залишилися без зміни.

Серед головних особливостей нового MacBook Air був виділений оновлений чіп Broadcom BCM20702 — модуль стандарту Bluetooth 4.0 з підтримкою технології Bluetooth Low Energy (BLE), який може запропонувати користувачам поліпшену безпеку, низьке енергоспоживання і затримку передачі сигналу.

Графіка Intel HD 3000 знаходиться прямо в процесорі Core i5 2557M (виділено червоним), тому більше немає необхідності в окремому контролері NVIDIA 320M. На його місце був встановлений чіп з маркуванням «E78296 01PB10 / E116A746 SLJ4K», який, швидше за все, включає в себе інтегрований контролер Thunderbolt (виділений помаранчевим):

Оцінка ремонтопридатності, яку iFixit поставив ноутбука, склала 4/10 (як і у попередньої моделі) — через використання нестандартних комплектуючих і гвинтів pentalobular, що може перешкодити звичайному користувачеві потрапити всередину ноутбука.

Mac mini

А поруч (за сусіднім столом) за «препаруванням» MacBook Air і іншими діями техно-маніяків мовчки спостерігав бідолаха Mac mini, якого чекала та ж доля. Він, можливо, і хотів би покликати на допомогу, та не зміг — ще на етапі проектування інженери Apple вирішили вилучити у нього SuperDrive і залишити без «рота» (як і попередню серверну модель):

Потрапити всередину комп’ютера виявилося так само просто, як і раніше: спочатку знімаємо пластикову кришечку, виймаємо вентилятор і плату з антенами. Откручено пара гвинтів — і на столі опинився жорсткий диск Hitachi.

Головне питання: чи можна в комп’ютер встановити ще один жорсткий диск? Фірмова лінійка показує трохи більше сантиметра з половиною вільного місця під оригінальним HDD, чого повинно вистачити (потрібно тільки знайти другий кабель для підключення диска до материнської плати).

Як і Air, новий Mac mini обладнаний платою Broadcom BCM20702 з підтримкою стандарту Bloutooth 4.0 (виділено червоним), а за Wi-Fi відповідає Broadcom BCM4331 (виділено червоним).

На материнській платі припаяно безліч чіпів, серед яких процесор Core i5 (2.3 ГГц) і контролер Thunderbolt-Intel L116IA35 (прямо як в останніх iMac).

До речі, співробітники компанії Macminicolo провели тести мініатюрних десктопів. Виявилося, що базова модель Mac mini стала швидше приблизно на 50%, а серверна модель з 4-х ядерним Core i7 швидше свого попередника більш ніж в 2 рази.