Практично відразу після того, як у руки користувачів в жовтні минулого року стали потрапляти новенькі MacBook Air, представлені на спеціальному заході «Back to the Mac», техно-маніяки з iFixit встановили, що «повітряний» ноутбук комплектується SSD-дисками виробництва Toshiba. Тим не менш, в останніх партіях комп’ютерів були знайдені більш швидкі твердотільні накопичувачі від Samsung.

Компанія Anandtech провела випробування двох моделей MacBook Air, що містять різні SSD-диски. Перший ноутбук був куплений ще в жовтні 2010 року і комплектувався пам’яттю Toshiba TS128C. Для неї швидкість читання склала 209.8 МБ/с, а швидкість запису — 175.6 МБ/с. У другому комп’ютері, який потрапив до тестерів в цьому місяці, був встановлений Samsung SSD SM128C зі швидкістю читання 261.1 МБ/с і запису 209.6 МБ/с. І хоча отримані цифри відрізняються незначно, цю різницю можна буде помітити під час повсякденного використання комп’ютера.

Однак, найцікавіше те, що Anandtech не змогли достовірно встановити виробника цих накопичувачів. Цілком ймовірно, що це і є Samsung, SSD-диски яких Apple вже використовувала до цього в якості опції для своїх комп’ютерів. А отримані результати відповідають продуктивності 470 серії твердотільних накопичувачів від Samsung.

До речі, щоб визначити, який саме SSD-диск встановлений у вашому MacBook Air, зайдіть в утиліту Відомості про систему.app, знайдіть секцію «Послідовний ATA» (Serial ATA) і подивіться на модель: