Днями компанія з Купертіно випустила для зареєстрованих розробників першу тестову збірку OS X 10.10.3 Yosemite. Мабуть, найбільш цікавою новинкою в цій бета-версії стало настільки очікуване додаток Фото для Mac, яке вперше було показано вісім місяців тому на щорічній конференції WWDC і незабаром має замінити iPhoto і Aperture.

На початку року з сайту Apple зникли всі згадки про даному додатку, з-за чого відразу ж з’явилися чутки, що компанія зіткнулася з труднощами в розробці. Але після релізу бета-версії сторінка Фото для Mac знову повернулася на своє законне місце. На ній говориться, що реліз все-таки має відбутися за розкладом — навесні цього року.

З точки зору організації контенту нова програма досить сильно нагадує свої аналоги з iOS, дозволяючи користувачам переглядати фото і відео режимах «Моменти», «Колекції» і «Роки», а також переміщатися по бібліотеці за допомогою вкладок «Фото», «Загальні», «Альбоми» і «Проекти». Як встановила редакція блогу 9to5Mac, спеціально для десктопної версії Фото Apple розробила новий і поки що закритий фреймворк — UXKit, який представляє з себе аналог UIKit з iOS тільки для OS X1. Таким чином, якщо людина коли-небудь працював з програмою Фото на iPhone або iPad, йому не складе труднощів розібратися з Фото для Mac.

Користувачі також можуть зберігати свої фото та відео в iCloud Photo Library (хоча це і не є обов’язковою умовою використання програми), а також отримувати до них доступ з яблучних девайсів або через будь підтримуваний браузер на сайті iCloud.com незалежно від того, на якому пристрої вони були зняті. Дана можливість буде корисна власникам Маков, iPhone або iPad з невеликим накопичувачем, адже на них буде завантажуватися лише «оптимізована» версія, а знімок в оригінальному форматі і повному дозволі буде лежати в «хмарі».

Природно, програма містить можливості для редагування фотографій за допомогою простих і могутніх інструментів», які розраховані як на звичайних, так і на просунутих користувачів. Першим доступні «покращення» в один клік з попередньо встановлених пресетів і швидкі ефекти, а другі зможуть розраховувати на детальні налаштування зображення, включаючи колір, освітлення, баланс білого, рівні і так далі. А завдяки синхронізації iCloud Photo Library правки будуть доступні на всіх пристроях, під\ключенных до одного облікового запису Apple ID.

При першому запуску Фото запропонує користувачам вибрати бібліотеку для імпорту (підтримуються бібліотеки iPhoto і Aperture). Також користувачам доступні нові теми і формати для створення альбомів «професійного рівня» і друку панорамних знімків.

А щоб підігріти інтерес громадськості Apple надала доступ до цього додатка великим технологічним інтернет-видань, які встигли поділитися першими враженнями практично відразу після виходу бета-версії Yosemite. Наприклад, The Wall Street Journal описали Фото для OS X, як «значне покращення для користувачів в екосистемі Apple», додавши, що додаток менш заплутано, швидше iPhoto і краще синхронізується з iCloud.

Редакція Wired також захопилася додатком, окремо зазначивши вбудовані інструменти для редагування: «Хоча деякі професіонали воліють використовувати Adobe Lightroom або інші додатки, Фото стане ідеальним рішенням для управління і редагування фото більшості користувачів Mac».

Фото для Mac безсумнівно є великим кроком вперед у порівнянні з iPhoto, вважає Re/code, але незважаючи на всі удосконалення певної частини професіоналів буде не вистачати можливостей Aperture:

Хоча Фото для OS X пропонує деякі просунуті налаштування начебто балансу білого або рівнів, йому не вистачає деяких професійних інструментів, які присутні в Aperture. Наприклад, у додатку немає можливостей для редагування області зображення за допомогою кистей або кривих, що воно не підтримує розділення і злиття бібліотек. Ви також не можете додавати користувальницькі поля метаданих.

А ви вже встигли поставити нове Фото для Mac? Як враження? :-)

  • Ми вже якось писали про схожому проекті Chameleon, що дозволяє переносити iOS-додатки на Mac. ?