?Torrent вже давним-давно вважається кращим торрент-клієнт для Windows завдяки своїй безкоштовності і легковажності. І хоча Mac-версія цього додатка вперше з’явилася в листопаді 2008 року, вона ще довгий час не могла похвалитися хоча б половиною тих корисний функцій, за які ?Torrent полюбили win-користувачі.

На тому й порішили: просунуті маківники пару раз відкрили це додаток, поплевались і продовжили використовувати класичний Transmission або більш екзотичні/платні торрент-клієнти.

З тих пір ?Torrent для Mac отримав безліч оновлень, в якому змінювалися не тільки номери версій, але і додавалися різні корисні можливості.

А останній бета-реліз версії 1.5 (build 24963), який можна завантажити з офіційного сайту розробників, порадує користувачів ще великим спектром затребуваних можливостей, серед яких можна виділити наступні:

  • Remote ?Torrent — це функція, яка дозволяє запросто отримає безпечний доступ до працюючого додатком ?Torrent з будь-якої точки земної кулі, де є інтернет. Користувачеві не потрібно проводть ніякої складної настройки клієнта або мережі. Досить зареєструватися через діалог налаштувань програми, запам’ятати ці облікові дані і залогуватися з їх допомогою на цьому сайті через браузер. Таким чином, ви зможете віддалено управляти завантаженнями. Навіть з мобільного Safari.
  • RSS-канали — як і у win-версії ?Torrent, користувач може прямо в додатку підписатися на різноманітні торрент-канали і стежити за ними. А за допомогою механізму Smart Feeds, який нагадує смарт-плейлисти для iTunes, ви можете в значній мірі спростити процес перегляду RSS-каналів і автоматизувати завантаження додатків з них.
  • Розклад — ще одна чудова функція, з допомогою якої ви можете гнучко налаштувати поведінку ?Torrent в різні проміжки часу для кожного дня тижня. Вибрати можна з чотирьох категорій: працювати на повній швидкості, з обмеженнями на завантаження/віддачу, тільки роздавати і повністю припинити будь-яку діяльність. Особливо корисно для тих користувачів, які в силу певних причин користуються послугами жадібних провайдерів.

  • Розширені налаштування програми можна знайти в спеціальному вікні Preferences, в якому значно додалося опцій. Навіть Вам цього мало? Тоді натисніть сполучення клавіш Command+Option+, (кома) — і в діалозі налаштувань з’явиться ще один додатковий пункт. У ньому зібрані практично всі «тонкі» опції з win-версії ?Torrent. Думаю, і так зрозуміло, що міняти їх потрібно з обережністю.

Я користувався ?Torrent для Mac практично з самого першого релізу (точніше, на початку це не можна було назвати повноцінним використанням в силу частих крашей і глюків) і дуже уважно стежив за його розвитком. Тому зараз я безперечно радий тому, що розробники знайшли в собі сили призвести додаток до людського виду.

Як вже було сказано вище, знайти нову бета-версію ?Torrent можна на офіційному сайті (не перше посилання, а друга, сіра). А тут проводиться обговорення даній тестовій версії.