Європейський інститут з стандартизації в області телекомунікацій (European Telecommunications Standards Institutes або скорочено ETSI) нарешті затвердив конструкцію SIM-картки нового покоління. Ось уже кілька місяців ця організація розглядала проекти великих гравців мобільного ринку, вибравши в якості стандарту розробку Apple.

Поточні SIM-карти займають всередині мобільних гаджетів досить багато місця, яке з кожним роком стає на вагу золота. Виробники смартфонів так і звичайних телефонів наділяють свої продукти новими функціями і комплектуючими, тому їм просто необхідно було зменшити цей елемент.

Четвертий форм-фактор (4FF) буде на 40% менше карток micro-SIM, які встановлюються в останні покоління iPhone і iPad з модулем 3G, і володіють такими лінійними розмірами: 12.3 мм в ширину, 8.8 мм у висоту і 0.67 мм в товщину. Функціональність нових сімок не зміниться, але крім цього вони будуть пропонувати зворотну сумісність з існуючими SIM-картами. Правда, займаний цими картами обсяг зміниться незначно:

  • Обсяг micro-SIM становить 136,8 мм3
  • Обсяг nano-SIM — 72 мм3
  • Обсяг iPhone 4S — 62 781 мм3

Таким чином, micro-SIM займає 0,22% від обсягу смартфона, а для nano-SIM ця величина складе 0,11%.

Затвердження стандарту було ускладнене тим, що крім Apple свої проекти представили інші виробники мобільних гаджетів — Motorola, Nokia і RIM. Навіть не дивлячись на те, що ідею компанії з Купертіно підтримали багато європейські оператори стільникового зв’язку. Щоб відповідати вимогам ETSI, у процесі відбору конкурентам довелося виправляти деякі недоліки і змінювати конструкцію, яка, зрештою, виявилася дуже схожа на SIM-карту Apple.

Ось так виглядав прототип nano-SIM, розроблений в Купертіно (в статті The Verge ви можете знайти ескізи сімок від Nokia і RIM):

За даними різних джерел, на остаточний вибір вплинула різниця в зовнішньому дизайні проектів Apple і «коаліції» її конкурентів, які пропонували оснастити свої нано-сімки додатковим пазом на бічній панелі, що дозволяє витягувати картку з допомогою так званого «push-push» механізму (його можна знайти в кулькових ручках або простих мобільних телефонах зі знімними флешками; в цьому випадку трей для картки не знадобився б).

Очікується, що незабаром ETSI публікує остаточні специфікації нового галузевого стандарту.