Не так давно на сторінках нашого блогу з’явилася чергова чудова розтин від лабораторії iFixit, головну роль в якому зіграла маленька чорна коробочка Apple TV, через яку в народі вже закріпилося прізвисько «шайба». І вже через кілька днів після публікації отриманого фотозвіту маститі аналітики з компанії iSuppli взялися за ідентифікацію і вивчення компонентів мобільної системи, а також підрахунок вартості «залізної начинки» пристрою. Результати своїх досліджень вони оформили в окрему таблицю і розмістили у себе на сайті.

За попередніми оцінками вартість матеріалів, використаних у телеприставке, становить приблизно 61.98$, а за умови включення виробничих витрат виготовлення Apple TV обходиться компанії в 63.95$. В ціну включено вміст коробки — алюмінієвий пульт дистанційного керування Remote і двометровий провід живлення.

Природно, найдорожчим компонентом виявився самсунговский процесор Apple A4 c 256 МБ оперативної пам’яті, приблизна вартість цього чіпа складає 16.55$. Вбудовані 8 ГБ NAND-пам’яті виробництва Toshiba опинилися на другому місці з результатом в 14$, а останнім почесне місце в трійку «призерів» зайняв броадкомовскій 802.11 n Wi-Fi/Bluetooth/FM-чіп, який коштує приблизно 7.65$.

«Своїм форм-фактором і комплектуючими перше покоління Apple TV нагадує неттоп або дуже маленький комп’ютер», — говорить Ендрю Рассвейлер (Andrew Rassweiler), директор і головний аналітик компанії iSuppli. — «А друге покоління телеприставки більше схоже на iPad або iPod touch без екрану. Для його виробництва застосовувалися ті ж самі компоненти, що і в мобільних гаджетах Apple».

Я ще раз хочу підкреслити, що ми ніколи не дізнаємося собівартість пристрою, адже нічого не відомо про витрати на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, програмне забезпечення, ліцензування, роялті та інші витрати.

У своєму звіті Ендрю також зазначив Apple Remote, який назвав «Кадилаком» серед пультів дистанційного керування. Унікальний аксесуар з цілісного алюмінію нагадав головному аналітику iSuppli про практично ювелірному процесі виготовлення кораблів в пляшці — приблизно таким же чином вставляється електроніка в Remote :) Вартість «вмісту коробки» з Apple TV становить приблизно 6.10$ або 9,8% від загальної вартості матеріалів.

На думку експертів аналітичної компанії, три чверті вбудованої NAND-пам’яті (6 ГБ) може бути використано для кешування потокового медіа-контенту. А решта два гігабайти відведені розробниками Apple для операційної системи.

Кумедний факт: якщо рахувати окремо, процесор Intel плюс чіпсет до нього, що використовувалися в першому поколінні, коштували дорожче, ніж новий AppleTV цілком стоїть сьогодні. Звичайно, їх нинішній еквівалент повинен бути потужнішими й дешевше, але Intel не продає SoC за 16$!

І не потрібно бути семи п’ядей у чолі, щоб зрозуміти причину використання Apple своїх чіпів в подібних пристроях. До того ж, цей факт чудово ілюструє, чому створена спеціально для роботи з GoogleTV і заснована системі Intel приставка від Logitech Revue навіть без вартості аксесуарів коштує в три рази дорожче AppleTV.