Практично відразу після виходу оновлення iOS 4.3 з’явилася інформація, що новий движок Nitro, що забезпечує дворазове збільшення продуктивності JavaScript, був доступний тільки в MobileSafari, але не для веб-додатків, які користувачі можуть додати на домашній екран своїх гаджетів і використовувати поряд з нативними додатками.

Цей факт був підтверджений прес-центром Купертіно і викликав бурхливе обговорення в середовищі програмістів, а також різку критику в бік Apple.

Судячи з усього, ця проблема нарешті була виправлена в першій бета-версії iOS 5, яка стала доступна всім учасникам iPhone Developer Program через декілька годин після закінчення презентації Стіва Джобса і його колег на конференції WWDC 2011.

На Hacker News було поставлено питання: «Виправила Apple баг прошивки iOS 4.3, з-за якого веб-додатки не використовували Nitro?» Читач Xuzz відповів на нього таким чином: «Говорячи про це, я, можливо, порушу NDA, але так, виправили. Web.app тепер використовує „динамічний підпис коду“, що дозволяє активувати Nitro».

Таким чином, веб-додатки, які для швидкого доступу ви додавали з допомогою спеціальної кнопки в MobileSafari на домашній екран мобільного гаджета, будуть використовувати всі переваги javascript-движка Nitro.

Однак робота компонента UIWebView, що дозволяє інтегрувати веб-браузер, скажімо, прямо в твіттер-клієнт для перегляду посилання (щоб не перемикатися в браузер), не змінилася. Apple зробила це «з міркуваннями безпеки», зазначає той же користувач Xuzz.