Це додаток для iPhone і iPod touch є одним з «довгожителів» App Store, з’явившись там в перший день його відкриття. За весь цей час розробники збирали пропозиції і побажання від користувачів по удосконаленню клієнта для свого чудового сервісу нотаток, деякі з яких були представлені у вчорашньому великому оновленні Evernote для iOS.

Новий інтерфейс і режим перегляду

Перше, що кидається в очі, це змінений інтерфейс програми, головним нововведенням якої є перероблений режим перегляду — нотатки на ньому відображаються в змішаному режимі, що дозволяє розмістити більше інформації на обмеженій ділянці екрана.

Для текстової примітки буде показаний її заголовок і пара рядків тексту; якщо в ній знаходиться тільки зображення — користувач побачить частина цього зображення; а в змішаній замітці відобразиться заголовок, пару рядків тексту і зменшена мініатюра зображення.

Оновлений екран створення нотатки

Також, змінено екран створення нотатки, який з’являється після натискання на синю кнопку з плюсом. Повинен сказати, що рішення мені дуже сильно нагадало схоже вікно офіційного Twitter-клієнта для iOS (ex-Tweetie), в якому екран розділений на 2 половини: вгорі користувач може набрати заголовок замітки і її текст, у нижній — вибрати блокнот, мітки, геотеги, фотографію з бібліотеки пристрою або камери iPhone, а також записати свій голос на диктофон.

Не варто переживати за даремно витрачений» місце на екрані, адже розміри цього блоку кнопок ідентичні висоті і ширині віртуальної клавіатури, яка з’являється при введенні тексту, а також може бути прихована за допомогою спеціальної кнопки.

Також розробники передбачили можливості управління вкладеннями за допомогою додаткового меню та вибору відразу декількох зображень з фото-бібліотеки.

Перегляд по блокнотам, мітками і вмісту

В Evernote для iPhone був трохи змінений підхід для перегляду заміток, дозволяючи користувачам побачити записи, що відносяться до певних блокнотам і мітках.

Також, в інтерфейсі передбачена кнопка у формі чотирьох квадратиків — натискання на неї відображає контент для поточного списку заміток: зображень, вкладень і карти світу з «шпильками» в тих місцях, де були зроблені записи (якщо ви вказували координати).

Інше

У пошуку з’явився власний екран, на якому крім форми пошуку знаходиться історія і збережені запити. Правда, створювати останні можна тільки в настільних клієнтів Evernote для Mac і Windows.

Мобільна версія програми для iPad отримала в цьому оновленні лише технічні вдосконалення, тому концепція нового інтерфейсу з’явиться в майбутніх релізах.

На жаль, не обійшлося і без проблем — відразу після установки нової версії у мене з’явилося повідомлення про помилку під час першої синхронізації «Синхронізація неможлива: NSInvalidArgumentException». За порадою працівника техпідтримки мені допомогло вилучення Evernote, перезавантаження іДевайса і повторна установка додатки з App Store.