Пам’ятайте, не так давно всьому світу були показані секретні комплектуючі iPhone «незвичайної породи»? Ним виявився не новий iPhone 5, а смартфон, підготовлений Apple спеціально для другого найбільшого стільникового оператора США — Verizon. Це партнерство відкриває перед Купертіно дуже великі можливості.

Починаючи з 10 лютого кожен американець зможе укласти дворічний контракт з Verizon, і купити субсидований iPhone за такими цінами: 199$ за 16 ГБ модель і 299$ — 32 ГБ. Всі клієнти Verizon Wireless отримають ексклюзивну можливість оформити попереднє замовлення на новий гаджет онлайн вже 3 лютого.

На заході, організованому представниками Verizon, з’явився Тім Кук, який заміняв Стіва Джобса під час його хвороби і реабілітаційного періоду на посаді генерального директора Apple. Він трохи розповів про особливості CDMA-версії смартфона, на тестування якої пішов цілий рік, і відповів на кілька питань.

Однією з головних особливостей стане можливість перетворитися в бездротову точку доступу, на яку інтернет буде приходити 3G і лунати максимум на 5 Wi-Fi пристроїв. Для цього в додатку Settings.app був доданий спеціальний пункт.

Крім цього, у новій різновиди iPhone можуть з’явитися знайомі поточним користувачам Verizon додатки VZ Navigator і V CAST Media Manager.

На запитання «Чому ви не уявляєте-LTE смартфон?» Тім Кук вказав два дуже простих і зрозумілих причини. По-перше, LTE-чіпи першого покоління вимагали радикальних конструктивних змін, на які Apple не могла піти. Вони і так трохи змінили конструкцію антени, щоб вона працювала в мережах CDMA. А по-друге, користувачі Verizon і так занадто довго чекали цього моменту, вони хотіли iPhone 4 прямо тут і зараз, регулярно закидаючи Apple незліченними питаннями.

На жаль, у нового телефону є великий мінус, властивий всім CDMA-гаджетів — користувачі не зможуть одночасно передавати дані і голос. А є мінус поменше, але від цього не менш неприємний, — через CDMA-мережу можна буде здійснювати відео-дзвінки FaceTime. Тільки через Wi-Fi.

На даний момент ні Тім Кук, ні представники Verizon не можуть точно сказати, скільки гаджетів вони припускають виробити і продати, однак, сподіваються на хорошу підтримку користувачів. До того ж, на сайті оператора є спеціальна сторінка, присвячена роумінгу. Це означає, що в цих країнах теж є CDMA-оператори і iPhone зможе там працювати (у списку є і Україна).

Загалом, яку б стільникову мережу користувач не вибрав, він зможе насолодитися сетчаточным дисплеєм з високим дозволом, швидкістю чіпа A4, 5-мегапіксельною камерою, можливістю запису HD-відео, вражаючим часом автономної роботи і іншими особливостями iPhone 4.

До речі, є ще кілька цікавих фактів:

  • по залізу це той же самий iPhone 4, представлений минулого літа на WWDC ’10;
  • на сайті Verizon згадуються білі гаджети (невже їх все-таки випустять коли-небудь?);
  • CDMA-смартфон працює під управлінням iOS 4.2.5;

  • роз’єми для SIM-карти немає;

  • розташування кнопок на бічних гранях трохи змінилося, тому поточні чохли для CDMA-iPhone не підходять;
  • можливо, функція «точки доступу» буде представлена в майбутніх версіях iOS.