Без зайвого шуму Apple випустила оновлену версію iTunes 10.5.1, яка не тільки проходила тестування останні кілька тижнів, але і забезпечує публічну підтримку нового музичного сервісу Match для власників американських акаунтів iTunes Store.

iTunes Match дозволяє розпізнати вашу музичну бібліотеку і синхронізувати її з iCloud, в результаті чого користувачі зможуть отримати віддалений доступ до своїм улюбленим трекам з будь-яких iOS-пристроїв або комп’ютерів, на яких встановлено медіа-плеєр з Купертіно.

На відміну від конкурентів на зразок Amazon Cloud Player або Google Music, передплатникам нового сервісу не потрібно завантажувати всю свою музичну бібліотеку у яблучні «хмари» — Match ідентифікує кожен трек і порівнює його з вмістом iTunes Store. При знаходженні відповідності цей трек буде «прив’язаний» до акаунта користувача у вигляді музичного файлу без DRM (256 kbps), що зберігається на серверах Apple. Це дуже корисна можливість, особливо якщо якість оцифрованих альбомів з улюблених компакт-дисків залишає бажати кращого.

На жаль, бочка меду ніколи не обходиться без ложки дьогтю: компанія з Купертіно не дозволяє синхронізувати більш ніж 25 000 музичних треків. Варто відразу ж уточнити, що цей ліміт відноситься тільки до тих пісень, які не були куплені в iTunes Store. Навряд чи абсолютна більшість власників Apple ID може похвалитися такою великою медіатекою, але якщо ви один з них — сервіс просто відмовиться вас реєструвати і не дозволить витратити 25$. Крім цього, зараз Apple не надає можливості вибрати, яку саме музику синхронізувати з iCloud.

Спочатку Apple планувала публічний запуск iTunes Match на кінець жовтня, але тоді сервіс ще не був готовий і компанія продовжувала «допілівать» його завдяки зусиллям розробників і бета-тестерів.

На даний момент iTunes 10.5.1 доступний для завантаження на офіційному веб-сайті Apple і за допомогою системної утиліти Оновлення ПЗ (Software Update), хоча деякі користувачі повідомляють, що досі не бачать цього апдейта.

До речі, за інформацією Fortune, сервери яблучної компанії знову не витримують навантаження і не можуть активувати нових користувачів, пропонуючи меломанам записатися в iTunes Match трохи пізніше — через годину або два. Чесно кажучи, я б порекомендував почекати ще більше, якщо ви нікуди не поспішаєте.