Цього тижня іноземні і російськомовні блоги дуже активно обговорювали сенсаційне відео, в якому був показаний прихований розділ сайту Apple з нібито майбутнім поколінням iPhone 5. У автора ролика (назвемо його Петер) багато вільного часу і він проробив досить копітку роботу, але попався на дрібницях, яким в Купертіно традиційно приділяють максимальне значення.

Для початку пропоную переглянути саме відео:

Це вже не дитяча виріб з рясним використанням фільтра Blur в Фотошопі, а повноцінний відео-огляд прихованого розділу з нібито офіційного сайту Apple, в якому існує відповідні сторінки, галерея знімків і навіть практично правдоподібна специфікацій iPhone 5.

Але, незважаючи на якість цього відео, підробка залишається підробкою, а її автор попався вже на перших секундах ролика: перемотайте на початок і уважно придивіться до адресному рядку браузера (в принципі, цього факту досить):

Замість стандартного префікса http:// нам показується адресу з префіксом file://; це вказує на те, що переглядається сторінка home.html розташована не у всесвітній павутині, а на Робочому столі користувача Петер, в каталозі /iPhone 5/Website Pictures.

Здавалося б, після такого провалу далі вже можна не продовжувати, але є й безліч інших недоліків, які вказують на підробку. Наприклад, випадкова послідовність символів між www.apple.com/chde і iphone5 в адресі сторінки (за легендою автора ролика, «витік» сталася на швейцарському версії сайту Apple), постійно додаються символи WWW при переході на інші сторінки сайту, погана графічна робота, дуже погана типографіка і дивне час 8:07 замість традиційних 9:41 ранку.

Є ще кілька моментів — на опублікованих скріншотах в панелі статусу iOS написано «No Service» (погодьтеся, не самий кращий спосіб для реклами мобільного телефону), а поруч з іконкою акумулятора позначений його процентний заряд. Заглянувши в усі затишні куточки поточного розділу iPhone 4, я не знайшов жодного зображення смартфона, у якого б був відсутній сигнал або показувався процентний заряд батареї.

Також, на відміну від нашого Петера, дизайнери компанії Apple при підготовці графічних матеріалів не полінувалися локалізувати скріншоти для свого швейцарського сайту. А останній «ляп» був допущений на сторінці специфікації.

Автор ролика додав в iPhone 5 сенсорний 4,2″ дисплей з роздільною здатністю 275 пікселів на дюйм, 8-мегапіксельну камеру, підтримує запис відео у форматі 1080p, і практично все, що коли-небудь обговорювалося в інтернеті під тегом “чутки”. Але серед системних вимог він залишив торішню версію iTunes 9.2, яка була випущена безпосередньо перед релізом iPhone 4, адже ми знаємо, Apple і учасники iOS Developer Program зараз повним ходом тестують iTunes 10.5.

На ваш погляд в галереї не вистачає фотографій з верхньою та нижньою гранню iPhone 5? Киньте, мені здається, що ви просто чіпляєтеся :)