Спочатку всі сценарії використання Thunderbolt-периферії особливо не відрізнялися: ставимо на копіювання великий файл і дивуємося високої швидкості передачі даних. Трохи пізніше до них додалася можливість завантаження системи з зовнішнього жорсткого диска, підключеного до Thunderbolt-порту. А минулого тижня компанія VillageTronic оголосила про плани по створенню нової моделі свого продукту ViDock.

ViDock являє собою спеціальний пристрій, який дозволяє власникам ноутбуків використовувати на своїх комп’ютерах звичайні графічні адаптери PCI Express:

«Уявіть, що на роботі, в університеті або в місцевому кафе ви цілий день користуєтеся тонким і легким ноутбуком, але по поверненню додому підключаєте його до свого пристрою ViDock і відразу ж запускаєте самі останні 3D-ігри на великому дисплеї, кодуєте відео, створюєте тривимірні моделі, дивіться 1080p-фільми і так далі».

В даний час ViDock сумісний лише з PC-ноутбуками зі слотом ExpressCard, але в VillageTronic планують випустити ще одну модель пристрою з підтримкою технології Thunderbolt. Вона могла б стати досить популярною у власників MacBook Air і Mac mini з новітніми процесорами Sandy Bridge, в конструкції яких просто не передбачений потужний дискретний графічний адаптер.

А ви б замінили свій нинішній комп’ютер на, скажімо, MacBook Air і таку штуковину?