AirPlay є дуже привабливою технологією потокового відтворення медіа-контенту на різні пристрою без проводів. Нещодавно я навіть публікував статтю про перетворення мобільних гаджетів у віддалені динаміки. На жаль, вона може бути марною користувачам, які не мають другим поколінням Apple TV або іншими сумісними пристроями. Точніше, «могла був даремною», тому що завдяки старанням Еріки Садун (Erica Sadun), докторові комп’ютерних наук Технологічного інституту Джорджії і за сумісництвом автору блогу TUAW, з’явився додаток AirPlayer.

Для початку варто сказати пару слів про те, що представляє із себе ця утиліта. AirPlayer створює на комп’ютері якийсь аналог служби AirPlay і зробити її доступною завдяки Bonjour. А оскільки ця мережна технологія дозволяє пристроїв і додатків «спілкуватися» між собою без особливих зусиль користувачів, комп’ютер може бути інтерпретований іншими яблучними пристроями Apple TV для цього самого «спілкування». Правда, щоб забезпечити мінімальний функціонал, Еріці довелося провести багато часу над реверс-інжиніринг невеликої чорної коробочки.

AirPlayer взаємодіє з iOS-пристроями так само, як це робить Apple TV, і надає їм аналогічний набір сервісів. Таким чином, завдяки вбудованій в мобільну операційну систему підтримки AirPlay, користувач може направити потокове відео зі смартфона на Mac.

Теоретично, можна без проблем додати підтримку цієї функції в Windows (для неї ж існує Bonjour) і, цілком ймовірно, в Linux. Хоча на практиці Еріка не стикалася з програмуванням для цих операційних систем і, швидше за все, не стане цим займатися. Зате обіцяє коли-небудь подумати над потоковим мовленням відео між двома іДевайсами.

Для роботи цього хака не потрібно jailbreak, але якщо на зламану прошивку встановити пакет AirVideoEnabler з Cydia, то можливості технології бездротового відтворення з iOS на Mac буде розширена і для сторонніх додатків.

Крім цього, якщо ви посилаєте на Mac відео, яке не підтримується стандартним компонентом QuickTime (з допомогою якого і відображається картинка в утиліті), в буфер обміну буде скопійоване посилання на цей файл можна спробувати відкрити його альтернативним додатком, хоча я ще не пробував цю можливість.

Принцип роботи AirPlayer дуже простий: після запуску утиліти потрібно запустити службу з допомогою великої кнопки у верхній частині вікна…

…вибрати в мобільному додатку iPod.app або Відео.app пристрій, на який ви будете посилати відео, трохи почекати, після чого воно з’явиться у вікні додатка:

При цьому, зображення на мобільному гаджеті пропаде, але повернутися до звичайного перегляду можна аналогічним чином, натиснувши на іконку AirPlay.

Еріка на радощах навіть записала невеликий відео-ролик, що демонструє роботу цієї утиліти:

AirPlayer поки що перебуває в статусі глибокої альфа версії і може бути завантажений з сайту конструктора. При бажанні можна відправити їй помилки, відгуки та побажання через кнопку зворотного зв’язку.