Однією з найбільш очікуваних функцій у майбутньому iOS 4.2 і випущеному вчора оновленні Mac OS X є функція бездротового друку AirPrint, яка була названа за аналогією з AirPlay (потокове відтворення відео, скажімо, з яблучного ноутбука або iPad на інші мультимедійні пристрої), AirTunes (потокове відтворення музики з iTunes) і бездротовими «повітряними» роутерами AirPort. Правда, буквально вчора користувачів охопила «лихоманка» — за чутками, в самий останній момент, Apple в зв’язку з черговими патентними проблемами вирішила виключити цю функцію не тільки зі складу оновлення Mac OS X, але і з мобільного прошивки.

Джерелом такої інформації послужили неназваний співробітник служби технічної підтримки Apple і нібито зниклі на сайті компанії згадки про AirPrint. Звичайно, до акцій протестів і масових заворушень, як у Великобританії з приводу підвищення мінімальної плати за вищу освіту або у Франції після підняття пенсійного віку, не дійшло, так як Стів Джобс досить оперативно відповів на кілька однотипних листів, буквально відразу ж потрапили на перші сторінки новинних /профільних сайтів, порталів та блогів.

Наприклад, користувач форуму MacRumors на питання «збирається Apple відмовитися від AirPrint як і від білого iPhone 4?» отримав з Купертіно таку відповідь:

AirPrint не буде видалений. Не вірте всьому, що пишуть.

Здавалося б, причин для занепокоєння немає, тільки от після установки оновлення Mac OS X 10.6.5 ніхто цю функцію знайти не зміг, і навіть в описі апдейта про неї не сказано ні слова.

Вихід із становища підказав ірландський користувач Стівен Трогтон-Сміт (Steven Troughton-Smith), який створює мобільні програми для App Store і Cydia Store. Він з’ясував, що файли з попередніх збірок системи для розробників, що забезпечують працездатність AirPlay, підходять до фінальної версії Mac OS X 10.6.5. Тому, щоб активувати бездротовий друк, потрібно виконати декілька дій.

Для початку, слід взяти ті самі файли з останніх девелоперських збірок Mac OS X (наприклад, підійде build 10H542). Навіть якщо у вас їх немає, то завдяки старанням ресурсу 9to5Mac з’явився ось такий архів (дзеркало):

/usr/libexec/cups/filter/urftopdf
/usr/share/cups/mime/apple.convs
/usr/share/cups/mime/apple.types

Далі слід знайти файли apple.convs і apple.types на вашому Mac і обов’язково зробити їх резервні копії. За замовчуванням папка /usr/ (і їй подібні) приховані від користувачів і щоб її відкрити, потрібно ввести в Терміналі команду open -a Finder /usr/share/cups/mime/ або в файндеровском меню «Перехід» вибрати пункт «Перехід до папки…» і у вікні набрати /usr/share/cups/mime/.

Тепер потрібно скопіювати нові файли з заміною старих, перезавантажити комп’ютер, видалити існуючий принтер у вікні «Друк і факс» Системних налаштувань та додати його заново.

Як тільки ви виконаєте всі вищеописані кроки і включіть загальний доступ до принтера, він повинен буде з’явитися в будь-якому iOS-пристрої з підтримкою AirPrint.