У минулій статті, присвяченій прихованим і неочевидним особливостям майбутньої Mac OS X Lion, ми з вами говорили, що розробники з Купертіно включили в попередньому релізі підтримку команди TRIM для SSD-накопичувачів за замовчуванням. Але справжні маківники-експериментатори можуть спробувати активувати TRIM навіть в Mac OS X 10.6.7 вже зараз.

Зробити це можна за допомогою мініатюрної утиліти TRIM Enabler, яка працює завдяки завантаженню розширення ядра з системи MacBook Pro (2011), який підтримує цю команду «з коробки». Для активації TRIM робити практично нічого не треба — досить запустити програму і натиснути на кнопку «Patch».

На жаль, її автор не передбачив простого відключення кексти, тому якщо щось піде не так, доведеться завантажитися в безпечному режимі (Safe mode) і видалити розширення ядра вручну.

Варто відзначити, що це рішення є неофіційним і не підтримується ні Apple, ні розробником утиліти, ні блогом Маковод. Більш того, всі претензії з приводу заподіяного збитку або втрати даних в результаті включення цієї функції будуть ігноруватися.

Якщо ж ви нічого не боїтеся і чудово уявляєте, як впоратися з результатом неправильних дій, що можете завантажити утиліту з сайту розробників. В іншому випадку, правильніше буде дочекатися включення підтримки TRIM від Apple для всіх інших комп’ютерів без винятку.

Update. Слідкуйте за новинами на сайті розробника — вже вийшла нова версія програми TRIM Enabler 1.1