Якщо ви пам’ятаєте, за замовчуванням багатозадачністю в iOS, як і фонове на домашньому екрані, можуть насолоджуватися тільки власники двох останніх поколінь iPhone останнього покоління iPod touch. Але, так як це обмеження було введено програмно, включити цю функцію на iPhone 3G і iPod touch 2G не становить праці. Тому-то перед оглядом функції багатозадачності я й хотів би розповісти нашим читачам, як її включити.

Джейлбрейк iOS 4

Все, що знадобиться для включення багатозадачності, — це змінити значення декількох логічних змінних в одному єдиному файлі.

Правда, як ви розумієте, простого доступу до файлової системи своїх гаджетів Apple ні при якому умови надавати не збирається, тому бажаючим у будь-якому випадку доведеться пройти через процедуру джейлбрейка. На даний момент, існує кілька утиліт для Mac і Windows, які допоможуть нам у цій справі. Я кажу, звичайно, про джайлбрейке iPhone 3G і iPod touch 2G за допомогою Redsn0w, PwnageTool і його аналога для Windows під назвою Sn0wbreeze.

З останніми гаджетами справи, наскільки я знаю, йдуть приблизно таким чином: якщо за допомогою «дірки» в програмній частині модему перших iPhone 3GS, зламати його можна (поки що, неясною залишається ситуація з iPhone 4), то з iPod touch 3G все зовсім погано. Після того, як Apple в минулому році випустила оновлення для bootROM, хакери досі не можуть знайти уразливість в останньому поколінні Тачей. Також, варто бути вкрай обережними власникам апаратів, заблокованих під певного стільникового оператора. При неправильному використанні ваш iPhone не зможе дзвонити і перетвориться на гарбуз… точніше, iPod touch (хоча начебто DevTeam випустила нову версію yellowsnow для злому модемів, вона доступна з Cydia).

Про всі нюанси процедури злому мобільної операційної системи ви можете почитати у великому «Довіднику джайлбрейкера» або статтях по тегу jailbreak. Змінюються лише версії програм, а принцип залишається той же.

Якщо в двох словах, то за допомогою Snowbreeze або PwnageTool потрібно з оригінальної прошивки створити користувацьку та відновити її за допомогою Option+Restore в iTunes для Mac (Shift+Restore у Windows), перевівши мобільний гаджет в режим DFU.

А при використанні крос-платформеной утиліти redsn0w (качати потрібно версію 0.9.5b5-4, так як в ній виправлена помилка c iBooks) нічого особливого робити не потрібно, так як після переходу в DFU хакерський код зробить все сам.

Я зупинився саме на останньому варіанті, незважаючи на те, що PwnageTool під час створення користувальницької прошивки дає можливість більш гнучко налаштувати її. Наприкінці цього розділу мені хотілося б дати читачам невеликий порада — намагайтеся не встановлювати з Cydia безліч пакетів, тому що більшість з них не сумісні з iOS 4.

І, як зазвичай, редакція Маковода не несе відповідальності за будь-які неправильні дії користувача.

Включення багатозадачності на iPhone 3G і iPod touch 2G

Якщо ви під час джайлбрейка користувалися утилітою redsn0w, то, напевно, бачили кілька чекбоксов, відзначивши які можна було вже (по завершенню процесу злому) використовувати необхідні функції. В цьому ж місці можна включити відображення відсоткового заряду батареї. Можливо, схожі опції пропонує і PwnageTool.

Не турбуйтеся, якщо під час джайлбрейка ви не вибрали ці опції, зараз я розповім, як включити багатозадачність і шпалери «руками». Для повного щастя нам знадобиться встановити з Cydia два додаткових пакету: OpenSSH і nano — простий термиальный текстовий редактор.

Звичайно, якщо ви не підключені до Wi-Fi, для доступу до файлової системи можете використовувати яку-небудь програму на зразок iPhone Explorer, але я пропоную зробити все по SSH (для Windows підійде безкоштовна утиліта Putty). На початку, потрібно ввести в Терміналі команду й натиснути Enter :

ssh [email protected]адреса-гаджета

Пароль за замовчуванням для цієї прошивки залишився той же — alpine. Тепер пишемо в терміналі:

nano /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/NX2AP.plist

В залежності від того, яке у вас пристрій, X в назві файлу потрібно замінити на цифру 7 (N72AP.plist для iPod touch) або 8 (N82AP.plist для iPhone 3G). Якщо не впевнені в правильності написання назв — використовуйте автозаповнення клавішею Tab:

Переходимо у відкритому файлі в секцію сapabilities, шукаємо цікавлять нас «ключі» і замінюємо до них належать логічні значення з false на true (у мене вони вже замінені):

multitasking

homescreen-wallpaper

Щоб зберегти зміни у файлі натискаємо Ctrl+O, а щоб вийти з Nano — Ctrl+X. Тепер залишається тільки перезавантажити гаджет — найпростіше це зробити командою reboot, віддалено, по SSH.

В результаті, на iPhone 3G і iPod touch 2G з’явиться багатозадачність і, якщо ви включали цю функцію, можливість встановити фонову картинку на домашній екран.