Як повідомляє Reuters, днями в Італії завершилося розслідування, за підсумками якого регулятори звинуватили Apple в ухиленні від сплати корпоративних податків на суму 879 млн. євро (понад 950 млн. доларів). Як йдеться в повідомленні новинного агентства, тепер італійські прокурори отримали всі необхідні матеріали для того, щоб передати справу до суду.

Суть звинувачень зводиться до того, що Apple забирала частину прибутку, отриманої в Італії, з допомогою своєї ірландської дочірньої компанії. Завдяки цьому Купертіно нібито вдалося знизити базу оподаткування доходів і заощадити кругленьку суму за період з 2008 по 2013 роки. Представники Apple відреагували цілком передбачувано, заявивши, що компанія дотримується податкове законодавство у всіх країнах, де здійснює свою діяльністю, і висловили впевненість у швидкому закінченні даного розгляду:

«Наша компанія є одним з найбільших платників податків у світі і платить кожен євро податків скрізь, де веде свій бізнес», — заявив прес-секретар Apple. Він також додав, що місцеві податкові органи вже проводили аудит діяльності Apple в Італії в 2007, 2008 і 2009 роках, і підтвердили їх повну відповідність вимогам прозорості Організації економічного співробітництва і розвитку (Organisation for Economic Cooperation and Development або скорочено OECD). — «Нові звинувачення, висунуті проти наших співробітників, є повністю необґрунтованими, і ми впевнені, що незабаром влади прийдуть до того ж висновку по даній справі».

Apple є однією з декількох мультинаціональних технологічних корпорацій, включаючи Google і Amazon, які час від часу звинувачуються в ухиленні від сплати податків в США і країнах Європи. Ще зовсім недавно Тім Кук і його колеги Пітер Оппенхаймер (колишній фінансовий директор, який вже пішов на пенсію) і глава податкового департаменту Філіп Буллок свідчили перед підкомітетом з розслідувань верхньої палати Конгресу, а після цього в середині минулого року Європейська комісія відкрила ще одне розслідування з метою прояснити податкову політику компанії в Ірландії.

Так чи інакше, по жодному з цих випадків Apple не була визнана винною, оскільки не порушила жодного закону (зокрема, це неодноразово підтверджували співробітники Міністерства фінансів та Податкового управління США). Вимоги підкомітету Конгресу повертати абсолютно весь прибуток від міжнародних операцій, сплачуючи при цьому нереальні податки, і зовсім виглядала абсурдною.