В останні кілька тижнів на форумах підтримки Apple Support Communities стало з’являтися все більше і більше користувачів, які скаржаться на відшарування і вицвітання антиблікового покриття в Retina-дисплеїв MacBook Pro. З даною проблемою стикаються власники відразу декількох поколінь професійних ноутбуків Apple, які випускалися з червня 2012 року по теперішній час.

За словами постраждалих користувачів, антиблікове покриття може вицвітати або відшаровуватися при різних обставинах, включаючи надлишковий тиск клавіш і трекпеда на дисплей в закритому стані, а також використання певних засобів для чищення. Хоча у більшості відписатися на форумі підтримки яблучної компанії постраждала лише невелика частина екрану, деякі користувачі опублікували фотографії, що показують, що на їх MacBook Pro відшарувалося антиблікове покриття практично по всій площі дисплея.

Я зіткнувся з аналогічною проблемою, хоча завжди слідував інструкціям з очищення екрану ноутбука, опублікованими на сайті Apple, використовуючи ворсисту тканину і невелика кількість води. Я намагався відтерти мітку з екрану, але отримав лише блискучу подряпину на лицьовій панелі. Надалі вона виросла в розмірах і стала схожа на відшарувалося антиблікове покриття, про який всі говорять. Схожий дефект в подальшому з’явився у верхній частині дисплея біля камери. Дивлюся, на цьому форумі я не один з подібною проблемою.

Користувачі зверталися до Apple, але сервісні центри компанії ставилися до них по-різному: частини людей пощастило — їх ноутбуки ще перебували на гарантії або були захищені в рамках плану AppleCare — завдяки чому співробітники Genuis Bar проводили заміну пошкоджених компонентів без будь-яких витрат, однак іншим в безкоштовному ремонті було відмовлено, оскільки гарантія не поширюється на косметичні дефекти». Усунення даного недоліку варто було кілька сотень доларів.

Перші повідомлення про выцветании або відшаруванні антиблікового покриття з’явилися ще влітку 2013 року, але тоді скарги носили одиничний характер. І лише останнім часом вони стали масовими. На даний момент тільки в одному топіку на форумах підтримки Apple набралося в цілому 380 відповідей і близько 46 тисяч переглядів. На жаль, прес-служба яблучної компанії досі відмовчується і ніяк не коментує цю проблему.